banner2

Milyonlarca çalışana müjdeli haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! 3600 ek göstergede zamlar için çalışmalar başladı

AK Parti milyonları ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili bazı tadilatlar yapılmasını öngören yasa teklifi üzerinde çalışmalara başladı. Teklifin hazırlanmasında AK Parti tabanından gelen yoğun talebin etkili olduğu biliniyor. Öte yandan hazırlanan teklif bittiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Ekonomi 02.02.2023, 10:58
Abone ol
Milyonlarca çalışana müjdeli haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! 3600 ek göstergede zamlar için çalışmalar başladı

Milyonlarca kişinin merakla beklediği 3600 ek gösterge için AK Parti harekete geçti. 3600 ek gösterge düzenlemesinde bazı tadilat yapılmasını öngören yasa teklifi üzerinde çalışmaya başlandı. Yapılan hazırlığın gelecek günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINARAK YASALAŞTIRILACAK

Erdoğan'ın düzenlemeye onay vermesi halinde teklif Meclis gündemine taşınarak seçimlerden önce yasalaştırılacak.

YARGI PAKETİ KAPSAMINDA DÜZENLEME

Hazırlıkları devam eden yargı paketi kapsamında yüksek yargıda ücret dengesinin sağlanması hedefleniyor. Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay başkanları AYM üyelerinden daha düşük maaş alıyor.

Göstergelerinin yeniden düzenlenip tüm yüksek yargının AYM üyeleri düzeyine çekilmesi düşünülüyor. AK Partililer, "Bunların hepsi yüksek yargı. Aralarında bir ayrım olması doğru değil. O nedenle maaşlarda da bir eşitlik sağlanması gerekir" dediler.

İNFAZ KORUMA MEMURLARININ ÜCRETLERİNE DE DÜZENELEME

İnfaz koruma memurlarının ücretleriyle ilgili de bir düzenleme yapıldığı biliniyor. Halen cezaevlerinde dış koruma jandarma, iç koruma infaz koruma memurları tarafından yapılıyor. İki grup arasında gösterge farkı var. Bunların da eşitlenmesi ya da makul düzeye çekilmesi düşünülüyor.

O KONU GÜNDEMİMİZDE

On binlerce kamu personelini ilgilendiren 3600 gösterge düzenlemesi bu ayın başında yürürlüğe girdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2023 bütçesinin Genel Kurul görüşmeleri sırasında "3600 göstergenin kapsamının genişletilmesine ilişkin talepler var. O konu da gündemimizde. Onunla ilgili de bir çalışmayı yapıyoruz. Ümit ediyorum Meclisimize takdim edeceğiz" demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!