Yandex Metrica

Lüks araç ithalatındaki usulsüzlüğe geçit yok! Ticaret Bakanlığı milyonluk vurguna 'dur' dedi

Lüks araç ithalatındaki usulsüzlüğe geçit yok! Ticaret Bakanlığı milyonluk vurguna 'dur' dedi

Son dakika haberleri... Ticaret Bakanlığı, 530 milyon TL değerinde 358 lüks aracın sahte faturalarla ithalatının tespit edilerek savcılığa sevk edildiğini açıkladı.

Ekonomi

23.02.2024, 11:59

Ticaret Bakanlığı, lüks araç ithalatındaki usulsüzlüğe 'dur' dedi. Milyonluk vurgunun önüne geçmek isteyen Ticaret Bakanlığı, tespit edilen firmalar hakkında harekete geçti.

Bakanlık bu kapsamda yapılan denetimlerde, 358 adet lüks aracın Türkiye’ye sahte faturalarla sokulduğu tespit edildi. Yapılan açıklamada araçların piyasa değerinin 530 milyon lira olduğu ifade edildi.

Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını hiç önemsemedi! Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını... Haberi Görüntüle

358 LÜKS ARACA EL KOYMA TALEBİ

Ticaret Bakanlığı, söz konusu olaya karışan firma ve kişiler hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Bakanlık ayrıca bu araçlara el konulmasını talep etti.

"DENETİMLER SÜRECEK"

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlığımız lüks otomobil ithalatlarındaki ihlallerin yüm yönleriyle ortaya çıkarılması, yapılan usulsüzlükler ile haksız rekabet oluşturan eylemlerin engellenmesi amacıyla gözetim ve denetim faaliyetlerini sürdürmekte olup, kamu maliyesinin haklarının korunması ve gümrük mevzuatına uygun şekilde işlem yapılması için gerekli tüm tedbirleri almaya kararlılıklar devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading