İslam Memiş'ten dolar yatırımcılarını kahreden haber! Bu zamana kadarki en büyük düşüş yaşanacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Paranfil Youtube kanalında altın, dolar, euro, sterlin, arsa fiyatları üzerine değerlendirmede bulundu. Doların düşüş yaşamasını beklediğini ifade eden Memiş, altının yükselişe devam edeceğini ve kripto piyasasında boğa sezonu yaşanmasını beklediğini söyledi.

Ekonomi 18.05.2022, 18:31
İslam Memiş'ten dolar yatırımcılarını kahreden haber! Bu zamana kadarki en büyük düşüş yaşanacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Paranfil isimli Youtube kanalında altın, dolar, euro, sterlin, arsa fiyatlarının geleceği hakkında değerlendirmede bulundu. 

'FED 25 PUAN ARTIRABİLİR'

FED'in haziran ayında 25 puan faiz artırımı yapmasını beklediğini ifade eden Memiş, "Haziran ayındaki Fed toplantısında 50 baz puanlık değil ,25 baz puanlık artış olacağını düşünüyorum. Altın, gümüş ve kripto paralar tarafında hızlı yükselişler görebiliriz!" sözlerine yer verdi. 

KRİPTODA BOĞA SEZONU

Diğer yandan emtia ve kriptoda boğa sezonu beklediğini ifade eden Memiş, "Haziran ayında emtialarda ve kripto paralarda boğa sezonu yaşanacağını çok güçlü görüyorum. Kripto paralarda yaşanan sert düşüşler yaz aylarında yerini sert yükselişlere bırakabilir." diye konuştu. 

DOLAR HAZİRANDA DÜŞECEK

Doların ise haziran ve temmuz aylarında gerilemesini beklediğini ifade eden Memiş, "Düşüşlerin kalıcı olmayacağını düşünüyorum. Kontrollü bir şekilde baskılanan sistem, insanların sermayesini elinden alan sistem Haziran ve Temmuz ayında o getiriyi verecek. Dolar endeksinin Haziran ve Temmuz ayında gerileyeceğini düşünüyorum." ifadesini kullandı. 

ONS ALTINDA SABREDEN KAZANIR

Ons altında yaşanan baskılanmaların uzun vade yatırımcısına yarayacağını söyleyen ünlü ekonomist, "Ons altında yaşanan bu baskılanmalar orta ve uzun vade için yatırımcısına fırsat sunuyor. Yıl içinde 2 bin 150 dolar olması yönünde öngörüm var." sözlerini kaydetti. 

ALTIN 1200 TL'LERE ÇIKACAK 

Diğer yandan Memiş altın konusu hakkında, "Gram altın fiyatında da yükseliş öngörüm devam ediyor. Temmuz ayında 1200 lira seviyesi, yıl sonuna kadar da 1450 lira seviyesi öngörümde de değişiklik yok. Bunu da hem ons altın hem de dolar/TL kurunda yaşanabilecek gelişmelere bağlıyorum. Yine temmuz aylarında döviz kurlarında yukarı yönlü ataklar gelebilir. Gram altının orta ve uzun vadede yatırımcısına kazandıracağını ve her geri çekilmenin bir fırsat olacağını düşünüyorum." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!