Yandex Metrica

Başvuran her anneye 36 bin TL devlet yardımı verilecek: Tek şart...

Başvuran her anneye 36 bin TL devlet yardımı verilecek: Tek şart...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), başvuru yapan ve şartları karşılayan her anneye devlet desteği verileceğini duyurdu. Peki çalışan annelere destek ödemesinden nasıl faydalanılır?

Ekonomi

21.05.2024, 13:26

SGK, çalışan kadınların istihdamının desteklenmesi ve yükseltilmesi amacıyla çeşitli adımlar uygulamaya devam ediyor. SGK, geri ödemesiz olarak çalışan kadınlara 36 bin TL destek ödemesi yapacak. Peki çalışan kadınlara doğum ödemesi şartları neler?

Bakan Şimşek: Türkiye'nin ilk önceliği enflasyonu tek haneye indirmek Bakan Şimşek: Türkiye'nin ilk önceliği enflasyonu tek haneye indirmek Haberi Görüntüle

ÇALIŞAN ANNELERE DESTEK ÖDEMESİ

2024 yılında SGK'ya kayıtlı çalışan annelere yeni doğum yapması halinde devlet desteği sağlanıyor. Devlet, doğum yapan annelere net olarak 36 bin 852 TL ödemede bulunuyor. Buna ek olarak ücretli ve ücretsiz izin hakkı, yarı zamanlı çalışma imkanı, süt izni gibi birçok imkan çalışan annelere sağlanmakta.

İstanbul'da suya zam mı geldi? İşte güncel fiyatlar İstanbul'da suya zam mı geldi? İşte güncel fiyatlar Haberi Görüntüle

ANNELERE DOĞUM İZNİ

Çalışma hayatına doğum sebebiyle ara vermek zorunda kalan, doğum izninden sonra işe geri başlayan anneler için dönüş süreci kolaylaştırılıyor. Yarı zamanlı çalışma imkanıyla birlikte doğumdan dönen anneler, aylık 18 bin TL'ye kadar destek öemesi alabiliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading