banner2

Hollanda Başbakanı Rutte’den Erdoğan'a övgü: Arabuluculukta özel rolü var

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ile Ukrayna arasındaki arabuluculuk konusunda özel rolü olduğunu ifade etti.

Dünya 22.04.2022, 21:02
Abone ol
Hollanda Başbakanı Rutte’den Erdoğan'a övgü: Arabuluculukta özel rolü var

Rutte, bakanlar kurulu sonrası düzenlediği basın toplantısında, birkaç hafta önce Türkiye'ye yaptığı ziyaretin devamı olarak Erdoğan ile bugün telefon görüşmesi yapmayı planladığını belirtti.

“ERDOĞAN’IN ÖZEL BİR ROLÜ VAR”

Rutte, "Kendisinin Moskova ile Kiev arasında arabuluculuk konusunda özel rolü var. Bunu yapan birkaç Batı dışı ittifaklarımızdan biridir. Diğerleri İsrail'den Naftali Bennett ve Hindistan'dan Narendra Modi. Türkiye'yi özel kılan, Rus saldırganlığını başkalarının aksine gerçekten kınamış olmasıdır." dedi.

ARABULUCULUK KONUSUNDAKİ KARARLILIK

Rutte, Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası ise sosyal medya hesabından, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna'daki son gelişmeler ve Türkiye'nin Ukrayna ile Rusya arasında arabuluculuk konusundaki kararlılığı hakkında konuştum." paylaşımında bulundu.

Hollanda'nın, Ukrayna'ya desteğini daha da yoğunlaştırmak için ortakları ve müttefikleri ile sürekli diyalog halinde olduklarını bildirdi.

İşte Mark Rutte'nin paylaştığı o tweet...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!