Yandex Metrica

Sitede Ara

Avrupa Komisyonu'ndan Schengen vizesi açıklaması: Schengen vizeleri durduruldu mu?

Avrupa Komisyonu'ndan Schengen vizesi açıklaması: Schengen vizeleri durduruldu mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "siyasi şantaj" olarak tanımladığı Schengen vizelerine yönelik Avrupa Komisyonu'ndan açıklama geldi. "Sorun sadece Türkiye'ye özgü değil"

Dünya

23.01.2024, 21:00

Uzun süredir çözüm bulunamayan Schengen vizesi sorununa Avrupa Komisyonu'ndan açıklama geldi. Avrupa Komisyonu Sözcüsü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, "Türkiye'ye özgü bir durum değil"

Alman polisi Müslüman düşmanlarını korudu! Çıkan arbedede çok sayıda kişi gözaltına alındı Alman polisi Müslüman düşmanlarını korudu! Çıkan arbedede çok sayıda kişi... Haberi Görüntüle

SCHENGEN VİZELERİ DURDURULDU MU?

Avrupa Komisyonu, "Türkiye'ye yönelik Schengen vizeleri durduruldu mu?" sorusunu yanıtladı. Avrupa Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada, üye devletlerin Schengen vizeleri bireysel olarak değerlendirdiğini ve çeşitli sebepler nedeniyle gecikmeler yaşandığının altı çizildi.

NATO zirvesi öncesi kritik görüşme: Genel Sekreter Stoltenberg ile ABD Savunma Bakanı bir araya geldi! NATO zirvesi öncesi kritik görüşme: Genel Sekreter Stoltenberg ile ABD... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'YE ÖZGÜ BİR DURUM DEĞİL"

Avrupa Komisyonu Sözcüsü, "Pandemi, dünya çapında Schengen vizelerin olan talepte ciddi düşüşlere yol açtı. 2021'de 3 milyon başvuru varken, 2019'da 17 milyon başvuru yapılmıştı. Bu sebeple neredeyse tüm konsolosluklar personel kısıtlamaları ve operasyonel kısıtlamalarla karşı karşıya kaldı. Talep şimdi yeniden artıyor ve bu vize prosedürünü etkiliyor. Ancak şu bilinmeli ki bu Türkiye'ye özgü bir durum değil." ifadelerini kullandı.

Biden ile ilgili çarpıcı iddia! Demokratlar yetersiz buluyor: Adaylıktan çekilecek mi? Biden ile ilgili çarpıcı iddia! Demokratlar yetersiz buluyor: Adaylıktan çekilecek... Haberi Görüntüle

"TATİL DÖNEMİNDE YAŞANMASI TALİHSİZLİK"

Açıklamanın devamında, "Vize süreçlerinde yaşanan gecikmelerin özellikle tatil döneminde yaşanması talihsiz. Konsolosluklar kurallara uymalı ve kapasitelerini eski haline getirmek için her türlü çabayı göstermeli. Bu konuyu hem salgın döneminde hem de seyahatlerin yeniden başlamasından bu yana Üye devletlerle kapsamlı bir şekilde tartıştık. Aynı durum başvuranlar için de geçerli, vize başvurularının kaliteli ve zamanında yapılması çok önemli." ifadeleri kullanıldı.

Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir savaş suçudur' Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir... Haberi Görüntüle

SİYASİ ŞANTAJA DÖNÜŞÜTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 30 Mayıs günü AB ile yaşanan vize sorununa ilişkin açıklamada bulunmuş, "Son dönemde adeta bir siyasi şantaj olarak kullanılan vize sorununu en kısa sürede hal yoluna koyacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading