banner2

ABD'de kar fırtınası sonrası yeni tehlike kapıda

ABD'yi etkisi altına alan kar fırtınası ve dondurucu soğuklar nedeniyle can kayıpları arıyor. Kar fırtınasının etkisi altına giren ABD'de yeni tehlike kapıda. ABD Ulusal Meteoroloji Servisi'den yapılan açıklamada "Kar fırtınası bugün etkisini yitiriyor ancak erimeyle oluşabilecek sele karşı dikkatli olunmalı" ifadelerine yer verildi.

Dünya 28.12.2022, 14:07 28.12.2022, 14:34
Abone ol

Amerika Birleşik Devletleri'nde aşırı soğuk ve kar fırtınası nedeniyle hayat felç olmuş durumda. 60'tan fazla can kaybı var. Milyonlarca insan elektriksiz kalırken marketler yağmalandı.

UÇUŞLAR İPTAL YOLCULAR MAHSUR KALDI

Kar fırtınası ve dondurucu soğuk nedeniyle ulaşımdaki aksama ülke geneline yayıldı. Binlerce uçak seferi iptal olurken Amerikalılar havalimanlarında mahsur kaldı. Çanta ve valizlerini bulamayanlar güvenlik görevlilerle tartıştı.

ÖLÜ SAYISI 65'E ULAŞTI

ABD'yi vuran kar fırtınasında en çok ölümün yaşandığı bölge Buffalo kenti. Bu kentte temizlik ve onarım çalışmaları devam ediyor. Kar altında kalan araçlar, iş makineleriyle çıkarıldı. Buffalo valisi, kar fırtınası ve dondurucu soğuktan dolayı ölü sayısının artabileceğini açıkladı. Toplamda ölü sayısı 65'i buldu.

YAĞMACILAR TUTUKLANDI

Afetten dolayı vatandaşlar, zincir marketlere hücum ederken yoğun kuyruklr oluştu. Kentte yaşanan yağma nedeniyle, tutuklananlar da oldu. Amerika polisi, yağmacıların mağazalara da zarar verdiğini açıkladı.

METEOROLOJİ YENİ TEHLİKE İÇİN UYARDI

Kar fırtınasının etkisi altına giren ABD'de yeni tehlike kapıda. ABD Ulusal Meteoroloji Servisi'den yapılan açıklamada "Kar fırtınası bugün etkisini yitiriyor ancak erimeyle oluşabilecek sele karşı dikkatli olunmalı" ifadelerine yer verildi.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!