Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya sert sözler: Yine hezimete uğrayacaklar

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Muhalefette 6'lı masanın tek derdi birbirine gol atmak, sosyal medyadan birbirine ayar vermek. Bunlar bırakın 2023 seçimlerini 2023'ü bile göremeyecekler. Yine başaramayacaklar, hezimete uğrayacaklar. Yakında Kandil diye bir yer kalmadığında bu terör örgütü güdümündeki partinin de varlık sebebi ortadan kalkacaktır'' dedi.

Politika 20.04.2022, 12:13 20.04.2022, 14:00
Abone ol

Son dakika! Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde; 

Bursa’da infaz koruma memurlarımızın içinde bulunduğu otobüse yapılan terör saldırısında şehit olan memurumuza rahmet diliyorum.

''KARDEŞLİK VE KUCAKLAŞMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ''

Bu ay birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin gücünü yeniden idrak etme, kavrama ayıdır. AK Parti teşkilatları olarak bu kutlu ayı önemine ve manasına mütenasip bir şekilde ihya etmenin gayreti içerisindeyiz. İftar buluşmalarımızla, hane ve esnaf ziyaretlerimizle, sahur programlarımızla toplumumuzun tüm kesimleriyle gönül bağlarımızı sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Parti teşkilatlarımız ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla hamdolsun bereketli bir ramazan ayı geçiriyor. Arkadaşlarımız fakir fukaranın, garip gurebanın, mazlum ve mağdurların kapısını çalıyor, dertlerine derman, sıkıntılarına ortak oluyor. Muhalefetin ramazanın manevi atmosferini zehirleme çabalarına rağmen, bu mübarek günleri en güzel ve en verimli şekilde yaşamaya özen gösteriyoruz.

''KRAL DAİRELERİNDE HAKLÇILIK OYNAYANLARLA MÜCADELE EDİYORUZ''

Muhalefet beş yıldızlı otellerin kral dairelerinde halkçılık oynarken biz vatandaşlarımızın yanında ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın mücadelesini veriyoruz. Her hal ve şart altında dik duracağız. Hiçbir karşılık beklemeden ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bizim tek güç kaynağımız milletimizdir. Milletimizin arasında nifak tohumları serpilmesine izin vermeyeceğiz.

''BIRAKIN 2023 SEÇİMLERİNİ 2023'Ü BİLE GÖREMEYECEKLER''

AK Parti çatısı altında bu ülkeye hizmet etmiş kardeşlerimize ulaşmaya öncelik veriyoruz. Bölgemizde yaşananlar Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin kilit taşı olduğunu göstermiştir. Muhalefette 6'lı masanın tek derdi birbirine gol atmak, sosyal medyadan birbirine ayar vermek. Bunlar bırakın 2023 seçimlerini 2023'ü bile göremeyecekler. Yine başaramayacaklar, hezimete uğrayacaklar.

MESCİD-İ AKSA SALDIRILARI

Son yıllarda Ramazan aylarını ya salgın ya savaş ya da Müslümanlara yönelik saldırıların gölgesinde yaşıyoruz. Salgında sofralarımız, camilerimiz mahzun kaldı. Bu Ramazanı da savaşın trajik görüntüleri eşliğinde karşıladık. İsrail ile siyasi, küresel, kültürel ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için attığımız adımlar başkadır, Kudüs davamız başkadır. Son günlerde ise Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya saldırılar sebebiyle yüreklerimiz bir kez daha dağlandı. Görüştüğümüz her lidere Kudüs'ün statüsü konusundaki hassasiyetlerimizi daima açıkça söyledik. Uluslararası toplumu, BM başta olmak üzere her platformda zulüme karşı duyarlı olmaya davet ettik, etmeyi de sürdüreceğiz. Kasıtlı olarak bu şekilde davranılıyorsa o zaman başka hesaplar var işin içinde demektir.

KUZEY IRAK'A OPERASYON

Ayın 17'sinden itibaren bu süreç devam ediyor. Terör örgütünün üstlenme için kullandıkları yerlere kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Harekat sırasında şehit olan 2 askerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Pençe Kilit ile amacımız hem Irak toprakalrını terörden arındırmak hem de sınırlarımızı güven altına almak. Kahraman askerlerimize başarılar diliyorum. Rabbim hepsini esirgesin. Gazaları mübarek olsun. Penç-Kilit adı verilen harekatla amacımız hem Irak topraklarını terör örgütünden arındırmak hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır. 40 yıllık terörle mücadelede, komşularımızın sınırları içerisindeki terör örgütleriyle mücadele etmelerini bekledik. Biz ne yaparsak yapalım sınır dışında eğitilen, ülkemize gönderilen teröristlerin kökünü kazıyamadık. Bataklık çoğaldığı için sayıları arttı. Bölgemizle hesapları olan vesayet odaklarının bu kötü gidişteki payını göz ardı etmiyoruz.

''ER YA DA GEÇ KAFANIZI EZECEĞİZ''

Bir süre önce terörle mücadele konseptimizi değiştirdik. Terör örgütleriyle mücadelemizi kaynaklarına, inlerine doğru genişlettik. İçeride de yoğun bir mücadele başlattık. Terör örgütlerini artık ülkemiz içinde eylem yapamaz hale getirdik. Irak'ta terörle mücadelemize destek veren merkezi hükümete ve bölgesel yönetime teşekkür ediyoruz. Suriye'de terör örgütünün başını da er geç ezeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

''KİMSENİN TOPRAKLARINDA GÖZÜMÜZ YOK''

Bu  harekat vesilesiyle Türkiye’nin kimsenin topraklarında gözü olmadığını, tek amacınını sınırlarınını güvenliğini sağlamak olduğunu söylemek istiyorum. Terör örgütleriyle mücadelemizi doğrudan inlerine doğru genişlettik. İçeride de güvenlik korucularımızla yoğun bir mücadele başlattık. Bunun etkisini de kısa sürede gördük. Terör örgütlerini artık ülkemiz içinde eylem yapamaz hale getirdik. Sınırlarımızdan sızmaları ve kaçışları büyük ölçüde engelledik. Irak’ta terörle mücadelemize destek veren merkezi hükümet ve bölgesel yönetime teşekkür ediyoruz.

"YAKINDA KANDİL DİYE BİR YER KALMAYACAK"

Suriye'de palazlanıp yer tutan terör örgütünün de er ya da geç başını ezeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yakında Kandil diye bir yer kalmayınca bu terör örgütünün güdümündeki partinin de varlık sebebi ortadan kalkacak.

YUVAM HESABI

Bugün de yurt dışına yaşayan vatandaş ve dostlarımıza yönelik tasarruf hesabı ile ilgili yeni bir uygulamanın haberini duyurmak istiyorum. Yuvam adını verdiğimiz bu hesap kur koruması dahil içinde pek çok yeniliği barındıran bir araçtır. Yuvam hesabı döviz cinsinden yüzde 4 getiri garantisi veriyor. TL olarak açılacak hesaplar için oldukça yüksek ve tatminkar gelir vadeden bu hesaplar vatandaşlarımızı ülkeleriyle bağlarını canlı tutmayı hedefleyecektir.

İYİ Parti'den istifa eden Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye katıldı.

İki yıl önce İYİ Parti'den istifa eden İsmail Ok, Meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada "Azerbaycan'ın toprakları bağımsızlığına kavuştu. Irak'ta, Suriye'de, Libya'da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni tehdit eden hainlere karşı devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlarını balyoz gibi ezmiştir. İşte bunun için Cumhur İttifakı dedim, AK Parti'de mücadelede ben de varım dedi" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!