CHP'den anketçilere 650 milyon! Yandaşları bu paralarla fonlamışlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, CHP'nin yandaş anketçilere 3 yılda 650 milyon lira para verdiğini söyledi.

Politika 12.05.2022, 08:31 12.05.2022, 10:37
Abone ol
CHP'den anketçilere 650 milyon! Yandaşları bu paralarla fonlamışlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, geçtiğimiz gün A Haber'e konuk olduğu yayında CHP'nin anket şirketlerine 650 milyon gibi büyük bir bütçe aktardığının altını çizdi. Mustafa Şen, bu iddiasını da eski CHP'li bir isme dayandırdı. CHP'den bu korkunç iddia hakkında ne bir açıklama yapılmış ne de iddia sahibi hakkında bir dava açılmış. Mustafa Şen, CHP'nin araştırma şirketlerine verdiği 650 milyonluk ödemenin detaylarını Sabah gazetesine anlattı.

3 YILDA 650 MİLYON TL

"Bu konuyu Kemal Kılıçdaroğlu avukatı Mustafa Kemal Çiçek bey açtı ilk önce. Bu korkunç olayı ondan öğrendik.'' diyen Şen, ''Tabii, sadece araştırma kuruluşlarına değil aynı zamanda bir kısım medya kuruluşlarına da o paradan verilmiş. Üç yılda 650 milyon TL'den bahsetti sayın Çiçek. Ve bunun basın açıklamasıyla televizyon programlarıyla ve gazete raportajlarıyla anlatmaya çalıştı. Hatta ben de bir televizyon programında kendisine sormuş ve teyit almıştım. Sayın Çiçek'i mahkemeye vermekle tehdit etmişlerdi o zamanlar ve kendisi de bundan memnuniyet duyacağını söylemişti ama sonuç yok." ifadelerini kullandı.

''YANDAŞLARI BU PARALARLA FONLAMIŞLAR''

Sözlerine devam eden Mustafa Şen, ''Bu yapılan araştırmalara ve yayınlara baktığımızda bu paraların ne için kullanıldığı apaçık ortada görünüyor. Kamuoyu araştırmaları için fonlanan bir kısım kuruluşların bu işi bilimsel maksatlarla ve etik sınırlar çerçevesinde yapmadıkları paranın kaynağından ve miktarından anlaşılmaktadır. Bir kere böyle bir araştırma bütçesi çok çok büyük bir bütçe. İkincisi Amerika'dan ve Avrupa'dan fonlanan ve kendilerine fondaş medya denilen bir kısım medya kuruluşlarının sadece oralardan değil aynı zamanda aynı maksatlar için işbirliği içinde içerden de fonlandığı anlaşılmaktadır. Doğrusu, bu paraları nereden harcadıklarını ben de merak ediyorum. Çünkü partilerin bu kadar paraları yoktur. Zira genel başkanlarını yalan söylediği için kaybettiği mahkemelerin ceza ödemelerini yapacak paraları olmadığını ve bunun için kendi aralarında para topladıklarını söylemişlerdi. Öyleyse, araştırma ve medya fonlamak için kullandıkları bu paralar nereden geliyor?'' dedi.

''ANKETLERİN AMACININ NE OLDUĞUNU ANLAMAK ZOR DEĞİL''

İktidara karşı yapılan bir hamle olduğunun altını çizen Mustafa Şen, ''Bu anketlerin amacının ne olduğunu anlamak zor değil. Belli aralıklarla açıkladıkları verilerin gerçeklerle hiçbir alakası olmaması büyük bir sorundur. Tamamen dezenformasyon maksatlı olarak bu işleri yaptıklarını söyleyebilirim. Dahası, araştırmaların ve medya yayınlarının iktidara karşı yaptıkları gayri nizami harp aracı olarak kullanıldığını gösteriyor.'' şeklşinde konuştu.

''CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIK ARA ÖNDE''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açık ara önde olduğunu belirten Mustafa Şen, ''Oy oranımız %40'a tırmanıyor, inşallah 40'ı da aşacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığı kesin olan sadece bir kişi var, oda Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Başka bir isim belli olmadığı için biz araştırmalarda doğru yöntem olarak herhangi bir isim vermeden açık uçlu soru türünü kullanıyor ve 2023 seçimlerinde Türkiye'de kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istediklerini soruyoruz vatandaşlarımıza. Gelen cevaplar arasında Sayın Erdoğan açık ara birinci sırada oluyor ve takip eden isimlere üç kat, hatta dört kat fark atıyor. Bu da yeni cumhurbaşkanımızın kim olacağına Türk milletinin çoktan karar verdiğine işaret ediyor.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!