banner2

Öztürk Yılmaz kimdir? Öztürk Yılmaz'ın partisi ne?

Öztürk Yılmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında? Öztürk Yılmaz'ın partisinin adı ne? İşte ünlü siyasetçi hakkında tüm merak edilenler...

Kimdir 25.08.2021, 18:54
Abone ol
Öztürk Yılmaz kimdir? Öztürk Yılmaz'ın partisi ne?

Son dönemlerde çıktığı tartışma programlarıyla haber olan ünlü siyasetçi Öztürk Yılmaz parti kurarak ülkenin başına geleceğini açıkladı. Henüz hiçbir seçime katılmayan ve partisinin ado halk tarafından bilinmeyen Yılmaz, Cumhurbaşkanı olacağını düşünüyor.

ÖZTÜRK YILMAZ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Öztürk Yılmaz lise hayatını Ardahan Lisesi'nde geçirdi. Üniversite hayatında ODTÜ'den mezun olup 1996 yılında başladığı Dışişleri Bakanlığı'ndaki görevini Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, ve Kafkasya Daireleri'nde Başkan olarak sürdürdü. Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı'ndan Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Öztürk Yılmaz yurt dışında da görevler aldı. Sırasıyla Kırgızistan Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Temsilciği'nde görevler yaptı. 

Duşenbe Büyükelçiliği görevinden 3 Eylül 2015 yılında istifa ederek, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı. CHP'de 1. sıra Milletvekilliği adayı olan Öztürk Yılmaz Dış İlişkiler Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi ve görevini 2018 yılına kadar sürdürdü. Yılmaz Öztürk 2018 yılına kadar CHP Ardahan milletvekilliği'ne devam etti. 20 Kasım 2018'de ise CHP'den ihraç edildi.

ÖZTÜRK YILMAZ'IN PARTİSİ NE?

Ünlü siyasetçi Öztürk Yılmaz 30 Temmuz 2019'da açıklama yaparak yeni parti kuracağını duyurdu. 20 Temmuz 2020 yılında Yenilik Partisi'ni kuran Öztürk Yılmaz'ın gelecek seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olucağı düşünülüyor.

ÖZTÜRK YILMAZ KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Öztürk Yılmaz 19 Ağustos 1970 tarihinde Ardahan'ın Açıkyazı Köyü'nde dünyaya geldi. Aslen de Ardahanlı olan Yılmaz, İstanbul'da yaşıyor. Öztürk Yılmaz lisede tanıştığı Özay Hanım ile dünya evine girdi. Ünlü siyasetçinin üç kızı bulunmaktadır.

'TARIM BAKANI'NI ARADIM, BAĞARDIM ÇAĞIRDIM'

Son günlerde Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli hakkında söylediği sözlerle gündeme gelen Yılmaz Öztürk'ün konuşmaları sosyal medyada büyük tepki çekti. Küresel ısınma konusunda Tarım Bakanı'nı arayıp bağırıp çağırdığını iddia eden Yılmaz, Twitter kullanıcıları tarafından komik duruma düştüğü öne sürüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!