banner2

Bu yöntemler camlarınızı pırıl pırıl yapacak! İşte iz bırakmadan cam silmenin 5 yolu

Bir evin temizliğini gösteren en önemli detay kirden arınmış camlar. Zaman alan ve uğraş gerektiren cam silme işinde en önemli nokta iz bırakmamak. Bunun için de bazı püf noktaları var!

Hayat 07.05.2023, 11:17 07.05.2023, 12:07
Abone ol
Bu yöntemler camlarınızı pırıl pırıl yapacak! İşte iz bırakmadan cam silmenin 5 yolu

Camların kirden arındırılmış olması, genel temizliğin olmazsa olmazı. Özellikle camlarda iz bırakmamak kadınların en dikkat ettiği nokta. Zaman ve kol gücü gerektiren bu işi, sayacağımız püf noktalarına uyarak en güzel şekilde yapabilirsiniz. 

DÜZ YÜZEYLİ SERT BEZLERİ KULLANIN

Cam temizliğinde, özellikle bu iş için üretilmiş bezleri tercih edebilirsiniz. Kullandığınız, tüy bırakan ve yumuşak yapıda bir bezse, ne kadar silerseniz silin camın üzerinde iz kalabilir. Düz yüzeyli ve sert olan bezler bu durumun önüne geçebilir.

GAZETE KAĞIDI CAM SİLME UZMANI

Bez yerine gazete kağıdı da kullanabilirsiniz. Gazete kağıdı hem iz bırakmaz hem de kullanım kolaylığı sağlar. Çünkü kullanılan gazeteyi çöpe atacağınız için bez yıkama derdinden kurtulmuş olursunuz. 

ÇEKPASTAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ

Balkon gibi korunaklı bir alandaki camları silerken çekpas kullanabilirsiniz. Camların üzerine su tutup çekpas yardımı ile suları çekerek daha hızlı bir temizlik yapmış olursunuz.

KALICI CAM TEMİZLİĞİ İÇİN SİLİKON TEMİZLEYİCİLER

Camları sildikten sonra hemen kirlenmesin istiyorsanız silikon içeren temizlik maddeleri kullanabilirsiniz. Böylece daha kalıcı bir cam temizliği yapmış olursunuz. Cam silmek için kullanılacak suyun içerisine 1-2 damla sirke damlatmak ise camların parlak olmasını sağlar.

LEKELERİ JİLETLE TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ

Eğer camda çamur, boya lekesi ya da kuş pisliği gibi lekeler varsa, bir jiletten destek alın. Böylece bu lekeleri kazıyabilirsiniz. Lekeleri aldıktan sonra camınızı komple silmeniz gerekir.

Öte yandan camlarınızı silerken sıralamaya dikkat etmelisiniz. Camin iç kısımları daha temiz olacağından önce buraları silin, daha sonra dış kısmına geçin. Camın pervaz ve dış çerçevesi ise en son temizlenmesi gereken yerlerdir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!