banner2

8 yaşındaki çocuğa nasıl yaklaşmalı? İlkokula giden çocuğunuza farklı eğitici oyun alternatifleri sunabilirsiniz!

Okul öncesi dönemi geride bırakıp ilkokul seviyesine gelen 8 yaşındaki çocuklar bu yaşta 2 veya 3. sınıfa gitmeye başlar. Gelişimleri tüm hızıyla devam eden bu yaş grubundakiler her ne kadar derslerine yoğunlaşsa da oyunlar hala onlar için vazgeçilmezdir. Bu yaşta çocuklarınıza farklı eğitici oyunlar hediye edebilirsiniz.

Hayat 16.10.2022, 20:42 16.10.2022, 20:44
Abone ol
8 yaşındaki çocuğa nasıl yaklaşmalı? İlkokula giden çocuğunuza farklı eğitici oyun alternatifleri sunabilirsiniz!

8 yaşındaki çocukların gelişimleri nasıldır? 8 yaşındaki çocuklar hangi oyunlardan hoşlanır? 8 yaşındaki kız çocuklarında zayıflama merakının sebebi nedir? İşte cevaplar...

Doğumdan itibaren çocuklar büyük bir gelişim ve değişim yaşar. Hayatlarının her döneminde farklı karakter ve davranış özellikleri gösteren bu yaştaki çocuklar anne babalarını sürekli şaşırtmaya devam eder.

8 yaşına gelen bir çocuğunuz varsa, evinizde hem ders hem oyun telaşı vardır. İlkokul 2 veya 3. sınıfa giden bu yaştaki çocuklar öğretmenleri tarafından verilen ders ve kitapları bitirmekten geriye kalan zamanlarını oyun oynayarak ve etkinlik yaparak geçirmek ister. 

SANAT VE BİLİM KİTLERİ ALIN

21. yüzyıl çocukları için en büyük eğlence haline gelen bilgisayar ve telefon oyunları onların ilk tercihi olsa da farklı birçok alternatif var. El işi kitleri, bilim kitleri, anne babaların çocuğuna sunabileceği seçeneklerden olabilir. Bu yaştaki çocuklar yaratmaktan ve inşa etmekten hoşlanır. Sanat projeleri, dioramalar ve deneyler gibi şeyler yapmalarına izin veren kitler bu ihtiyacı karşılar ve aynı zamanda ince motor becerilerini ayarlar.

SPOR YAPMASINI SAĞLAYIN

Spor ekipmanları da çocuğun keyifli vakit geçirmesine yardım eder. Tek sıra tekerlekli paten, farklı sporlar için toplar, atlama ipi, scooter ve kaykay gibi çeşitli seçenekleri çocuklarınıza sunabilirsiniz. 

MİNİ BİR ATÖLYE OLUŞTURUN

Sanat malzemeleri ise yaratıcı bir zihne sahip olan çocuğunuz için güzel bir alternatif. Evinizde kağıt, kurşun kalem, boya kalemi ve makasın her zaman mevcut olduğu bir atölye alanı oluşturun. Zaman zaman yeni malzemeler ekleyin. Kil oynamak, aydınger kağıdı ve şablonlar gibi şeyleri unutmayın.

KİTAP OKUMASINI TEŞVİK EDİN

Kitap okumak ise teknik olarak bir oyuncak değildir ama yine de çocuğunuzu büyük maceralara taşıyabilir ve saatlerce eğlenmesine yardımcı olabilirler.

KIZ ÇOCUKLARININ DİYET MERAKI

Öte yandan araştırmacılar, 8 yaşındaki kızların yarısının diyet yaptığını söylüyor. Böyle bir durumda çocuğun neden zaayıflamak istediğini sorguluyor olabilirsiniz. Ancak onların ebeveynlerini her hareketini ve konuşmasını izlediğini unutmayın. Diyet ve dış görünüş hakkında sık sık konuşursanız, çocuğunuzun önünde tartılırsanız ve yiyecekleri kısıtlarsanız, çocuğunuz da aynı şeyi yapacaktır.

ERKEK ÇOCUKLARDA DUYGUSALLIK ARTIYOR

8 yaşındaki erkek çocuklarda ise hormonlar yavaş yavaş saldırıya hazır hale gelmeye başlar. Bu nedenle de kızlardan daha fazla duygusal olmaya başlarlar. Buna paralel olarak da, daha fazla patlama ve saldırganlık nöbetleri gösterebilirler. Bu dönemde Ona karşı anlayışlı olun ve ağlama ya da öfkelenme sebebi size saçma da gelse bunun üzerinde durmayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!