Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü: Mescid-i Aksa'ya girişler engellenmemeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile görüştü. Görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan, Filistinlilerin ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya veya İsrail'e girmelerinin engellenmemesinin önemini vurguladı.

Gündem 01.04.2022, 18:58 01.04.2022, 19:31
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü: Mescid-i Aksa'ya girişler engellenmemeli

Türkiye'nin diplomasi trafiği devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye ve İsrail ilişkileri ile bölgesel konular ele alındı.

"ENERJİ ALANINDAKİ İŞ BİRLİĞİ ORTAK MENFAATİMİZE"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un Türkiye'ye yaptığı ziyaretle ikili ilişkilerde yakalanan ivmenin sürdürülmesini arzu ettiğini belirterek, özellikle enerji alanında tesis edilecek sinerjinin müşterek menfaat olduğunu dile getirdi.

İSRAİL'DEKİ TERÖR SALDIRILARINI KINADI

İsrail'in farklı şehirlerinde son günlerde yaşanan menfur terör saldırılarını kınayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını kaybedenler için taziye, yaralananlar için şifa diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ve Filistin tarafından yapılan sağduyulu beyanları tansiyonun düşürülmesi bakımından çok kıymetli bulduğunu ifade etti.

"MESCİD-İ AKSA'YA GİRİŞLER ENGELLENMEMELİ"

Filistinlilerin ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya veya İsrail'e girmelerinin engellenmemesinin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazan ayının son 10 günü Mescid-i Aksa'nın 24 saat ibadete açık tutulması ve gayrimüslimlerin ziyaretlerine kapatılması konusunda İsrail makamlarının gösterdiği hassasiyeti sürdürmelerini beklediğini yineledi.

MUSEVİLERİN BAYRAMI'NI KUTLADI

Ramazan ayının ve Hamursuz Bayramı'nın sükunet ve barış içinde geçmesini temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un ve tüm Musevilerin Hamursuz Bayramı'nı kutladı.

HERZOG'DAN ERDOĞAN'A RAMAZAN TEBRİĞİ

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog da ramazan ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini iletti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!