Kaza, saat 08.00 sıralarında Ergene ilçesinin Velimeşe Mahallesi’nde meydana geldi. Edirne’den Çerkezköy yönüne giden 13001 sefer sayılı yük treni, hemzemin geçitte henüz sürücüsü belirlenemeyen 59 ADJ 755 plakalı fabrika servis minibüsüne çarptı.
![Konuşmak için gitti rastgele ateş etti! Damat, 3 kişiyi katletti!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-25-134804619.webp)
6 ÖLÜ 7 YARALI
Trenin bir süre önünde sürüklediği minibüsteki 6 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı.
![İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını sakladığı yerler tüyler ürpertti!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-12-133719308.webp)
YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI
Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine çok sayıda ambulans ile polis, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Çorlu ve Çerkezköy ilçelerindeki hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.
![2024-KPSS Lisans: Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınav yerleri açıklandı!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-25-101037451.webp)
CANSIZ BEDENLER MORGA GÖTÜRÜLDÜ
Ölenlerin cansız bedenleri ise Çorlu Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü.
![İstanbul'da uçak seferleri iptal mi? Hangi uçuşlar rötarlı olacak?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ucak1241185001.webp)
TCDD'DEN AÇIKLAMA
TCDD'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ''Olayın gerçekleştiği hemzemin geçit bariyerli, flaşörlü, korumalı olup, olay anında bariyerler yaya ve araçlara kapalı vaziyette olmasına rağmen 59 ADJ 755 plakalı işçi servis minibüsünün hemzemin geçitten geçmesi sonrası istenmeyen kaza yaşanmıştır."
İŞTE OLAY YERİNDEN KARELER...