Yandex Metrica

Aleksey Navalni neden öldü? Aleksey Navalni kimdir?

Aleksey Navalni neden öldü? Aleksey Navalni kimdir?

Rusya'da Putin'in en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalni'nin cezaevinde hayatını kaybettiği bildirildi. Navalni ile görüşen avukatı yaptığı açıklamada "Durumu iyi" demişti. Peki Aleksey Navalni neden öldü? Aleksey Navalni kimdir?

Genel

17.05.2024, 18:49

Rusya'da cezaevinde tutulan Rus muhalif Aleksey Navalni'den haber alınamadığı iddiaları gündeme gelmişti. Rusya'nın kutuplara yakın bir bölgesinde cezaevinde olduğu açıklanan Aleksey Navalni'nin öldüğü bildirildi. Reuters'ın haberine göre cezaev yetkilileri ölüm haberini duyurdu. Aleksey Navalni Rusya'da 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıltı.  Putin'in en büyük rakiplerinden biri olarak adlandırılan muhalif lider Alexei Navalni'den uzun süredir haber alınamıyordu. 

ALEKSEY NAVALNİ NEDEN ÖLDÜ?

Kremlin Sözcüsü Peskov, "Ölüm nedenini bilmiyoruz, Putin'e bilgi verdik" dedi. Aleksey Navalni'nin neden öldüğüne dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

ALEKSEY NAVALNİ KİMDİR?

Aleksey Anatolyeviç Navaln  Rus avukat, aktivist ve siyasetçi. 2009 yılından itibaren Rusya'da ve Rus ve uluslararası medyada yolsuzluk ve Devlet Başkanı Vladimir Putin eleştirmeni olarak ünlenmiştir. 

Navalny, The Wall Street Journal tarafından "Vladimir Putin'in en çok korktuğu adam" olarak tanımlanmıştır.

Putin doğrudan Navalni'den ismiyle bahsetmekten kaçınmaktadır.

Navalni, Rusya Muhalefet Koordinasyon Konseyi üyesi, İlerleme Partisi'nin lideri ve Yolsuzlukla Mücadele Vakfı'nın (FBK) kurucusudur.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet Karakoca

TRHaber.com - Genel


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading