Yandex Metrica

Ahmet Özer kimdir? CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı DEM Parti'den mi?

Ahmet Özer kimdir? CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı DEM Parti'den mi?

CHP'nin İstanbul'un Esenyurt ve Güngören belediye başkan adayları değişti. DEM Parti ile yapılan görüşmeler sonucunda eski adaylar geri çekildi ve yeni adaylar atandı. Esenyurt Belediye Başkan Adayı olarak getirilen isim ise Ahmet Özer oldu. Partililer ise Ahmet Özer kimdir? CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı DEM Parti'den mi? sorularına yanıt aramaya başladı. 

Genel

15.05.2024, 12:27

CHP'nin İstanbul'un Esenyurt ve Güngören belediye başkan adayları DEM Parti ile yapılan görüşmeler sonucunda geri çekildi bu adayların yerlerine ise yeni adaylar geldi. CHP, Esenyurt ilçesinde Ali Gökmen’i aday olarak göstermişti ancak çok geçmeden bu aday değişti. CHP'nin DEM Parti ile yaptığı görüşmeler sonucunda  Gökmen'in adaylıktan çekildi yerine Prof. Dr. Ahmet Özer'in aday olarak atandı.

AHMET ÖZER KİMDİR?

Prof. Dr. Ahmet Özer, 2015 yılında HDP’den Van aday adayı olmuştu. Ahmet Özer yaptığı açıklamalar ile zaman zaman gündem olmuştu. Ahmet Özer Rüdaw'a verdiği bir röportajında “Irak bölünürse Kürt devletinin tanınması daha kolay hale gelebilir. Ancak, Irak bölünmese de Kürtler’in devlet kurma hakkı vardır” demişti.

Prof. Dr. Ahmet Özer 1960 yılında Van'da dünyaya geldi.

Muradiye Ortaokulundan sonra Van Atatürk Lisesinde başladığı lise eğitimini Hakkâri Lisesinde sürdürdü, 1977 Diyarbakır Lisesinden mezun oldu.

Bir lisans iki ön lisans mezunudur. 2 mastır yaptı. 

1999'da doçent oldu. 2024'te ise profesör. Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Sosyoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.

Pek çok bilimsel çalışması ve Şehrivan isimli bir de romanı vardır. 

AHMET ÖZER HANGİ PARTİDEN ADAY?

Ahmet Özer CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı ancak Özer daha önceden HDP'den Van aday adaylığı vardı. 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet Karakoca

TRHaber.com - Genel


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading