Yandex Metrica

Yağmur yağdı Artvin'de iki mahalleyi su bastı

Yağmur yağdı Artvin'de iki mahalleyi su bastı

Artvin'in Arhavi ilçesinde etkili olan sağanağın ardından iki mahalleyi su bastı. Ekipler, iş makineleri yardımıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Genel

23.01.2024, 21:57

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz için şiddetli yağış uyarısında bulunmuştu. Yağışların, Ordu ve Giresun ile Trabzon'un batısında çok kuvvetli ve şiddetli (metrekareye 50-100 kilogram), Trabzon'un doğusu ve Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli, yer yer aşırı (metrekareye 75-150 kilogram) olacağı tahmin ediliyor.

ANONSLAR YAPILDI

Trabzon'da cami hoparlörlerinden yapılan anonslarla vatandaşlar sel ve heyelanlara karşı uyarılmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Karadeniz Bölgesi'nde yağışların bu gece ve yarın etkili olacağı açıklanmasının ardından Trabzon'da 18 ilçedeki camilerden anons yapılmıştı.

İKİ MAHALLEYİ SU BASTI

Beklenen yağmur öğle saatlerinde başladı. Artvin'in Arhavi ilçesinde, etkili olan sağanağın ardından iki mahalleyi su bastı. İlçede devam eden yağışın ardından derenin debisinin yükselmesi sonucu Boğaziçi ve Cumhuriyet mahallelerinin büyük bölümünde cadde ve sokaklar su altında kaldı.

GİRİŞ KATLAR SU DOLDU

Mahallelerdeki bazı binaların giriş katlarına da su doldu. Ekipler, iş makineleri yardımıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İşte objektiflere yansıya diğer kareler...Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading