Yandex Metrica

Üniversite tercihleri ne zaman yapılacak?

Üniversite tercihleri ne zaman yapılacak?

ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayımladı. Sonuçlar ise 4 Ağustos'ta açıklanacak. Peki üniversite tercihleri ne zaman yapılacak?

Genel

23.01.2024, 17:40

Milyonlarca öğrencinin YKS bekleyişi devam ediyor. 2 milyonun üzerinde aday, YSK sonuçlarını ve tercih dönemini bekliyor. Peki üniversite sonuçları ne zaman açıklanaack? Tercihler ne zaman yapılacak?

ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu internet sitesinden yayımladı. ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabilen kılavuz, 26 Temmuz'a kadar erişime açık olacak. 

FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde ÖSYM sitesinde açıklanacak. Adaylar sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenecek.

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder' ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam... Haberi Görüntüle

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN

ÖSYM sitesinde yer alan kılavuza göre üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading