SON DAKİKA
Ümitcan Uygun için istenen ceza belli oldu! Öldürüp delilleri kararttılar

Ümitcan Uygun için istenen ceza belli oldu! Öldürüp delilleri kararttılar

Ankara'da Esra Hankulu'nun evde ölü bulunmasıyla ilgili yapılan soruşturma neticelendirildi. Gözaltına alınıp tutuklanan şüpheli Ümitcan Uygun için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Genel

23.01.2024, 18:09

Ankara'nın Mamak ilçesindeki evde ölü bulunan Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianameye göre Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve, 3 Ağustos'ta ihbar üzerine giden emniyet güçleri, Esra Hankulu'nun (25) hayatını kaybettiğini belirledi.

Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alındı.

İddianamede ifadelerine yer verilen şüpheliler, Hankulu'na yönelik bir eylemlerinin olmadığını, ölümüne ilişkin ise bilgilerinin bulunmadığını iddia etti.

ÜMİTCAN UYGUN ÖLDÜRDÜ! DİĞER İKİ ŞÜPHELİ DELİL KARARTTI
 
Dosyanın delilleri arasında yer alan Adli Tıp Raporu'nda Hankulu'nun, künt kafa travmasına bağlı iç kanaması sonucunda yaşamını yitirdiği belirtildi.

İddianamede, şüpheli Ümitcan Uygun'un Hankulu'nu öldürdüğü, diğer iki şüphelinin ise suç delillerini kararttıklarına dikkat çekildi.

Bu kapsamda, şüpheli Uygun'un, "kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi" kasten öldürme suçundan "ağırlaştırılmış müebbet", tutuksuz şüpheliler Furkan G. ve Dilan C'nin de "suç delillerini karartmaktan" 5 yıla kadar hapse mahkum edilmesi istendi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading