Yandex Metrica
SON DAKİKA
Ümitcan Uygun hakkında flaş gelişme!

Ümitcan Uygun hakkında flaş gelişme!

Ümitcan Uygun hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı. Ümitcan Uygun, Aleyna Çakır'ın ölümünden de yargılanacak.

Genel

10.02.2024, 00:31

Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüyle ilgili cezaevinde bulunan ve "ağırlaştırılmış müebbet hapis" istemiyle hakkında dava açılan Ümitcan Uygun, Aleyna Çakır'ın ölümünden de yargılanacak.

Ümitcan Uygun hakkında Aleyna Çakır’ı ölümünden önce darp edip ve bunu görüntüleyerek sosyal medyada yayınlamasından dolayı yeni bir dava açıldı. Uygun hakkında açılan davada ‘bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girme ve orada kalma' ve ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' suçlarında 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

2024 Şubat ebebek indirim katalogu | 2024 ebebek Şubat'ta hangi... Haberi Görüntüle

DARP EDİP BAYILTTI, KAYDA ALDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, ‘konut dokunulmazlığını ihlal' suçlamasıyla Ümitcan Uygun'un yargılandığı Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nden istenilen dosyanın incelendiği, aynı davada sanık olan Enes Özdemir'in ifadesinin de alındığı belirtilerek, dosya kapsamında Uygun'un, Çakır'ı darp ederek bayılttığı ve Çakır'ın cep telefonunu alarak bilgisi ve rızası dışında kişisel veri kapsamında değerlendirilen görüntüsünü canlı yayınladığı belirtildi.

19 Şubat Eyüpsultan Şafak Uyanık konseri ne zaman saat kaçta... Haberi Görüntüle

HUKUKA AYKIRI DAVRANDI

Ümitcan Uygun'un bu olayda bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girerek, kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma suçunu işlediği belirtildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading