SON DAKİKA
Türkiye tekel bayisi cinayetini çok konuşmuştu! O cinayette yeni gelişme: 3 milyon TL, ev, kamyonet, araba...

Türkiye tekel bayisi cinayetini çok konuşmuştu! O cinayette yeni gelişme: 3 milyon TL, ev, kamyonet, araba...

Türkiye geçtiğimiz aylarda tekel bayisine düzenlediği silahlı saldırı olayıyla çalkalandı. İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki tekel bayiinde yaşanan saldırı, tepkilere neden oldu.

Genel

23.01.2024, 21:47

İstanbul Esenyurt'ta 28 Temmuz'da iki kişinin hayatını kaybettiği tekel bayisi saldırısında yeni bir gelişme yaşandı. İddiaya göre olayda hayatını kaybeden Batuhan Bayındır'ın ailesi para karşılığı şikayetini geri çekti.

House 9. sezon ne zaman çıkacak? Dr. House bitti mi?... Haberi Görüntüle

KAN PARASI ALDILAR 

Hayatını kaybeden gençlerden Batuhan Bayındır ve Yunus Emre Erzan’ın ailelerine, şikayetlerini geri çekmeleri için para teklif edildi. Bayındır’ın ailesi 3 milyon TL karşılığında teklifi kabul etti. Ayrıca paranın yanı sıra aileye 2 ev, bir kamyonet ve bir araba da verildiği iddia edildi.

Mazot indirim son dakika: 21 Şubat mazota indirim mi geldi?... Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU? 

Daha önce husumetli olan ailelerin arasında barış sağlanmasının ardından alacak verecek krizi yaşandı. Bunun üzerine 28 Temmuz'da tekel bayiine giderek 3 gence kurşun yağdıran 4 saldırganın o anları, sosyal medyada tepki çekmişti. Kurşunların hedefi olan Yunus Emre Erzen ile Batuhan Bayındır yaşamını yitirirken Yusuf Erzen ise yaralandı. Şüpheliler ilk olarak kayıplara karışırken olayın arka perdesi ise aydınlatıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin atama branş dağılımı... Haberi Görüntüle

AİLELER ARASINDA HUSUMET SONA ERDİ

Tekel sahibinin büyük oğlunun, daha önce saldırganlardan birini bacağından vurduğu öğrenildi. Daha sonra olayın unutulması için kan parası adı altında bir miktar para ödenirken, genç çocuk ise tutuklandı. Bunun üzerine aileler arasında husumet sona erdi. Ardından iki aile arasında ticaret yapıldı ve tekel sahibi borcunu ödemedi. Saldırganlar, alacaklı oldukları baba Erzen’den borcun ödenmesini istedi. Paralarını alamayınca konuyu mahkemeye taşıyan zanlılar, icra takibi başlattı.Yürütülen soruşturmada şüphelilerden Murat Özer, Servet Özer, Tarık Özer ve Azat Özer ile bu kişilerin kaçmalarına yardım ettiği öne sürülen 5 kişi yakalandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading