Yandex Metrica

TRT'den İzmir Marşı'na sansür uygulandı iddiasına açıklama

TRT'den İzmir Marşı'na sansür uygulandı iddiasına açıklama

TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Zahit Sobacı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İzmir Marşı’na sansür uygulandığı iddialar reddedildi.

Genel

23.01.2024, 17:55

CEV Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya ile karşılaşan Filenin Sultanları, maçı 3-0 kazandı ve adını yarı finale yazdırdı.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Polonya’ya karşı galibiyetinin ardından İzmir Marşı ile zafer sevincini yaşadığı anların TRT'de yayınlanmamasına ilişkin açıklama yapıldı.

Karşılaşma Bulgaristan’da gerçekleştiği için resmi yayıncının da Bulgaristan olduğu aktarılan açıklamada, 'Bulgaristan’daki yayın kuruluşundan verilen görüntülerin TRT’de herhangi bir kesintiye uğramadan aktarıldığı' kaydedildi.

Sobacı, "Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın yayın formatı gereği her maç sonrası olduğu gibi Türkiye-Polonya maçı sonrasında da yayıncı kuruluş ekrana maça ilişkin detaylı grafikleri yansıtmıştır. Grafiklerin ekrana getirilmesi sırasında İzmir Marşı da alt ses olarak ekrana yansımıştır" dedi.

Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış aldı Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış... Haberi Görüntüle

''İDDİALAR MESNETSİZ''

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerlerimiz hepimizin ortak paydasıdır ve kimsenin tekelinde değildir” denilen açıklamada, iddiaların mesnetsiz olduğu ifadelerine yer verildi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading