Yandex Metrica

Teröristler kaçacak delik arıyor! Destek alındı Kandil yerle bir edilecek

Teröristler kaçacak delik arıyor! Destek alındı Kandil yerle bir edilecek

Pençe-Kilit Operasyonu birinci haftasını doldurdu. Öldürülen terörist sayısı 56 oldu. Bölgede 3 bin civarında terörist olduğu hesaplanırken operasyonun Kandil'e uzanacağı öğrenildi. Terör örgütü elebaşlarının kaçacak delik aradığı Kandil'de operasyon paniği yaşanırken Türkiye bir kritik adım daha attı ve bölgede önemli bir siyasi adım atılarak destek sözü alındı.

Genel

23.01.2024, 19:11

Türkiye'nin terör belasından kurtulmasına az kaldı. Türk askerinin Pençe-Kilit Operasyonu birinci haftasını doldururken öldürülen terörist sayısı 56'ya yükseldi. Bölgede 3 bin civarında terörist olduğu düşünülürken operasyonun Kandil'e uzanması bekleniyor. Terör örgütü elebaşlarının kaçacak delik aradığı Kandil'de operasyon paniği yaşanırken Türkiye bir kritik adım daha attı. Bölgede önemli bir siyasi adım atılarak destek sözü alındı.

3 BİN CİVARINDA TERÖRİST VAR

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre; Kuzey Irak'a yönelik başlatılan operasyondan önce bölgedeki kamp, mağara, terörist sayısıyla ilgili tüm detaylar tek tek belirlendi. Kamplar, mağaralar tespit edildi. Operasyon yapılacak bölgede 3 bin civarında terörist olduğu hesaplandı.

BARZANİ'DEN TÜRKİYE'YE DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani ile yaptığı görüşmede operasyon ele alındı. Şu anda alanda Barzani birlikleri, aşağı kaçan yani KDP bölgesine kaçan teröristlerin geçişlerini engelliyor.

SIRADA KANDİL VAR

Türk komandosu, bu hedeflerin yerine getirilmesi ve Kandil'in tamamen imha edilmesi için operasyondan sonra geri çekilmeyecek. Kuzey Irak'ta sınıra yakın bölgelerde geçici kontrol merkezleri kurulacak.

MEHMETÇİK BURALARDA KALACAK

Geçici üsler için PKK'nın geçiş yolları, vadi girişleri gibi alanlar tercih edilecek. Nihai sonuca ulaşana kadar Mehmetçik buralarda kalmaya devam edecek.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading