Yandex Metrica

Terörist rolü hayatını kabusa çevirdi! Setten fotoğraf paylaştığına bin pişman oldu

Terörist rolü hayatını kabusa çevirdi! Setten fotoğraf paylaştığına bin pişman oldu

Bursa'da ikamet eden kurye çalışanı Vedat Gümüşgöz, 5 yıl önce terörist rolünde figüranlık yaptığı film setinde hatıra fotoğrafı çekti. Yıllar sonra o fotoğrafı internette paylaşan Vedat Gümüşgöz'ün hayatı karardı.

Genel

23.01.2024, 18:34

Bursa'da yaşayan Erzurumlu kurye emekçisi Vedat Gümüşgöz, 5 yıl önce "terörist" rolünde figüranlık yaptığı film setinde hatıra fotoğrafı çekti. Yıllar sonra o fotoğrafı internette paylaşan Gümüşgöz'ün hayatı kabusa döndü. 

Bursa'nın Yıldırım İlçesi'nde hayatının sürdüren 26 yaşındaki Erzurumlu kurye Vedat Gümüşgöz, 5 yıl önce kayıtlı olduğu oyunculuk ajansı aracılığıyla "Bordo Bereliler 2: Afrin" filminde figüran olarak görev aldı. Filmin küçük bir bölümünde görünen ve vurularak öldürülen bir 'terörist'i canlandıran Vedat Gümüşgöz, üzerindeki kamuflaj kostümüyle set arkadaşlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çekti.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

İKİ KEZ İŞTEN KOVULDU

Vedat Gümüşgöz, hatıra olsun diye çektirdiği fotoğrafın üzerinden 5 yıl geçtikten sonra "Film setinden bir kare" notuyla sosyal medya üzerinden paylaşmaya karar verdi. Ancak iddiaya göre Vedat Gümüşgöz ile aynı firmada kurye olarak çalışan iş arkadaşı Murat K., Erzurumlu gencin o fotoğrafını kaydederek firma yetkililerine gönderdi. Fotoğrafı gören yetkililer Gümüşgöz'ün işine son verdi. Terörist damgası yiyen genç adam, derdini anlatamayınca başka bir firmada yine kurye olarak iş başı yaptı. Ancak onu ötekileştiren kabus Gümüşgöz'ün peşini bırakmadı. Kendisine bela olan o fotoğraf, döndü dolaştı yeni göreve başladığı firmanın yetkililerinin eline geçti. Aynı şekilde ikinci işinden de kovulan Gümüşgöz, soluğu savcılıkta aldı.

İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını sakladığı yerler tüyler ürpertti! İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını... Haberi Görüntüle

'ROL GEREĞİ TERÖRİST'

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Vedat Gümüşgöz şikayet dilekçesi yazdı. Şikayet dilekçesine şu ifadeler yer aldı; "Şüpheli Murat K. ve Mustafa O. D., Terörle Mücadele Birimi'ne giderek hakkımda şikayette bulunup ifade vermiş, fakat ilgili ekiplerin yapılan incelemesi sonucu, sinema filminde rol almış olduğum bir ana ait rol gereği terörist kılığına girdiğim açıkça anlaşılmış olup, masumiyetim kanıtlanmıştır. Şüpheliler ikinci kez işten çıkarılmama neden olup, farklı bir işe girdiğim taktirde de tekrar işten atılmama yönelik asılsız iftiralarına devam edeceklerini düşündüğümden bir an önce cezalandırılmalarını talep ediliyorum" 

Zorluklara rağmen başardı! Depremden sağ kurtuldu, LGS'de Türkiye birincisi oldu! Zorluklara rağmen başardı! Depremden sağ kurtuldu, LGS'de Türkiye birincisi oldu! Haberi Görüntüle

'EKMEĞİMLE OYNUYORLAR'

Hayatını kabusa çeviren günleri Sabah gazetesine anlatan Vedat Gümüşgöz, "Ek gelir için figüranlık yapmaya karar vermiştim. Sette de bir hatıra fotoğrafı çekmiştik. 5 yıl sonra o fotoğrafa denk geldim, güzel bir hatıra diye "Film setinden bir kare" notuyla paylaştım. İş arkadaşım görmüş, art niyetiyle yazdığım yazıyı silip sadece fotoğrafı kullanarak müdürlerimize şikayet etmiş. Ben daha ne oluyor diyemeden işten atıldım. Yeni işe girdim, o kişi fotoğrafımı alıp yeni işimdeki birine atmış, o da müdürlere atmış. 6 kardeşiz, annem babam çok yaşlı. Aileme bakmak zorundayım ama ekmeğimle oynuyorlar. Ben vatanını, bayrağını çok sevem, haram yemeyen vergisini ödeyen bir insanım. Bana neden böyle yapılıyor, hayatım karardı" diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading