Yandex Metrica

Sitede Ara

Sözleşmeli öğretmenlik tercih ekranı: MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih ekranı: MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri, mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla gündemde yerini aldı. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atama tercihlerine saatler kaldı. Sözlü mülakattan 60 ve üzeri alan öğretmen adayları en fazla 40 eğitim kurumu tercihi yapabilecek. Peki MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?

Genel

16.03.2024, 17:11

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri takvimi duyuruldu. Sözleşmeli öğretmenlik için tercih günleri geldi. Sözlü sınavdan 60 puan ve üzerinde not alan adaylar elektronik ortamda en fazla 40 tercih yapabilecek. Atama sonuçları ise 1 Eylül tarihinde belli olacak. Peki MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder' ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam... Haberi Görüntüle

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yılki takvimine göre atama tercihleri 27-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü saat 16.00'ya kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum." "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. TercihlZrine atanamayan adaylardan "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

>SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder' ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam... Haberi Görüntüle

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 1 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading