Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika! PKK'ya ağır darbe: 54 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika! PKK'ya ağır darbe: 54 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberleri... Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyinde dün bir polisin şehit olduğu, üs bölgelerine taciz atışlarının yapıldığı saldırıların ardından başlatılan geniş çaplı operasyonda ilk belirlemelere göre 54 terörist etkisiz hale getirildi.

Genel

23.01.2024, 19:10

Teröristler dün Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'ndeki polis kontrol noktasına tank savar silahlarıyla saldırı gerçekleştirdi. Terör örgütü üyeleri, özel harekat polisi Aytaç Altunörs'ün şehit olduğu saldırıyla eş zamanlı olarak TSK'ye ait bazı üs bölgelerine de taciz ateşinde bulundu.

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamaya göre, Mehmetçik taciz atışlarına karşılık vermesinin ardından bölgede meşru müdafaa kapsamında geniş çaplı operasyon başlattı. İlk olarak Fırtına obüslerinin de aralarında bulunduğu kara ateş destek vasıtalarıyla terör hedeflerine yönelik cezalandırma atışları yapıldı. Ardından komandolar bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

54 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bölgede devam eden operasyonda şu ana kadar 54 terörist etkisiz hale getirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin şimdiye kadar hiçbir şehidin kanını yerde bırakmadığı, bundan sonra da bırakmayacağı belirtildi. 

MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

Açıklamada, "Yapılan her türlü taciz ve saldırılara anında ve misliyle karşılık verilecek.TSK'nin operasyonları ile oluşan huzur ve güven ortamının bozulmasına asla izin verilmeyecektir." ifadeleri kullanıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading