Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Malatya'da bina çöktü! Enkaz çalışmaları sürüyor

Son dakika: Malatya'da bina çöktü! Enkaz çalışmaları sürüyor

Son dakika haberine göre, Malatya'da bir bina çöktü. Malatya Valisi Aydın Baruş'un açıklamasına göre enkaz altında toplamda 20 kişi var. Bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Enkaz altındakileri saptayabilmek için dinleme çalışmaları yapılıyor. Enkazdan kurtarılan kişi sayısı 13'e yükseldi.

Genel

23.01.2024, 18:16

Malatya'da bir binada meydana gelen göçüğün ardından arama kurtama çalışması başlatıldı.

Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan ve 2 katlı olduğu değerlendirilen bir binada henüz bilinmeyen bir nedenle göçük meydana geldi.

Giriş katında dükkanların bulunduğu binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı. Bölgede arama kurtarma çalışmalarına başlandı. Çöken binanın enkazından şu ana kadar 13 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi. Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Malatya Valisi'nin açıklamasına göre enkaz altında toplam 20 kişi var.

MALATYA VALİSİ BARUŞ'TAN: ENKAZ ALTINDA TOPLAM 20 KİŞİ VAR

Malatya Valisi Aydın Baruş, yaptığı açıklamada, "Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre, enkazın altından 8 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre... Enkazın altından 8 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Ancak çöken binada bir kahvehane, fırın ve bir ticarethane var. Kaç kişinin etkilendiği yönünde kesin bir bilgi yok. Yaklaşık 20 insan olduğu söyleniyor. Olayı araştırıyoruz. AFAD ve itfaiye ekiplerimiz çalışıyor. Gereken yapılıyor" ifadelerini kullandı. Enkaz altındakileri saptayabilmek için dinleme çalışmaları yapılıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading