Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika! Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem

Son dakika! Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberleri... Erzurum'da merkez üssü Köprüköy olan 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Genel

23.01.2024, 18:19

Son dakika gelişmesine göre; Erzurum'un Köprüköy ilçesi merkezli 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Köprüköy ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı öğrenildi. 

ÇEVRE İLLERDE HİSSEDİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 15.40'ta merkez üssü Erzurum'un Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem Ağrı, Diyarbakır ve Muş'tan da hissedildi. Depremin 6,94 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

2 MAHALLEDEN HASAR İHBARI

Erzurum'un Köprüköy ilçesinde meydana gelen, 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD İl Müdürlüğü ekipleri, bölgeye hareket etti. AFAD İl Müdürlüğü'ne, Köprüköy'e bağlı Alaca ve Doğatepe mahallelerinde hasar olduğu ihbarı ulaştı. Ekipler, 2 mahalleye de ulaşmaya çalışıyor.

VALİDEN İLK AÇIKLAMA: YIKIM HBARI ALDIK

Erzurum Valisi Okay Memiş, can kaybının yaşanmadığı depremde birkaç köyde yıkım olduğu yönünde ihbar aldıklarını bildirdi.

SAAT DETAYINA DİKKAT

AFAD'ın verilerine göre Erzurum'da saat 15:40'ta deprem meydana geldi. 17 Kasım'da Düzce'de meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem de saat tam 15:40'ta kaydedilmişti.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yaptığı açıklamada, "Bölge Afet Koordinasyon Merkezimiz etkilerini araştırıyor. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

2 KİŞİ ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILDI

Erzurum Valisi Okay Memiş, merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremde, Topçu Mahallesi'nde enkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading