İstanbul Ataşehir'de Barbaros Mahallesi'nde 9 Kasım 2021'de akşam bir sitenin önünde yürüyen Başak Cengiz, bu sitede oturan Can Göktuğ Boz'un kılıçlı saldırısına uğramıştı. Vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralanan Cengiz, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Başak Cengiz davasının üçüncü duruşması bugün başladı.
İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya maktul Başak Cengiz'in ailesi ve taraf avukatları katılırken sanık Can Göktuğ Boz SEGBİS sistemiyle katıldı.
![İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını sakladığı yerler tüyler ürpertti!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-12-133719308.webp)
CEZAİ EHLİYETİ TAM ÇIKTI
Duruşmaya sunulan Adli Tıp Yüksek İhtisas Kurulu raporunda Can Göktuğ Boz'un cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.
![Akıllara durgunluk veren ölüm! Araçtan kopan tekerlik 13 yaşındaki çocuğu öldürdü!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-26-102841261.webp)
CEZASI BELLİ OLDU
Can Göktuğ Boz'un yargılandığı davada önceki duruşmada, mütalaasını açıklayan savcılık, sanığın ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istenmişti. Can Göktuğ Boz hakkında canavarca hisle öldürme suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.