Yandex Metrica

Öğrenciler dikkat! Başvuran herkes 1250 TL ödeme alacak! TC kimlik kartı başvurmak yeterli

Öğrenciler dikkat! Başvuran herkes 1250 TL ödeme alacak! TC kimlik kartı başvurmak yeterli

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren müjdeli haber geldi. KYK TC kimlik numarasının son rakamına göre öğrencilerin hesaplarına ödemeler yatırmaya başladı. Öğrenciler yakından takip ettiği konuya ilişkin arama motorlarında araştırmlar hız kesemden devam ederken ödemelerin ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu. Peki, KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatcak?

Genel

23.01.2024, 21:07

Üniversitelerin yaz tatiline girmesiyle birlikte öğrenciler yaz tatilinin keyfini çıkarırken bir yandan da burs ve kredi ödemelerin ne zaman yatıralacağını arama motorlarında araştırmaya başladı. Konuya ilişkin gözler Kredi Yurtlar Kurumuna çevrilirken ödeme tarihleri merak konusu oldu. Peki, KYK burs ve kredi ödemeleri ne zaman yatcak?

Meteorolojiden 17 il için sarı kodlu uyarı: Göz gözü görmeyecek! Meteorolojiden 17 il için sarı kodlu uyarı: Göz gözü görmeyecek! Haberi Görüntüle

KYK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Milyonlarca Üniversite öğrencisinin yakından takip ettiği KYK kredi ve burs ödemeleri her ayın 6’sı ve 10’u arasında hesaplara geçmektedir. Kredi ve burs ödemeleri TC Kimlik Numarasının son rakamına göre hak sahiplerinin hesaplarına geçmektedir. TC Kimlik Numarasının son rakamı ‘0’ olanların ödemesi her ayın 6’sında, son rakamı ‘2’ olanların ödemesi her ayın 7’sinde, son rakamı ‘4’ olanların ödemesi her ayın 8’inde, son rakamı ‘6’ olanların ödemesi her ayın 9’unda ve son rakamı ‘8’ olanların burs ve kredi ödemesi ise her ayın 10’un da hesaplara geçmektedir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading