SON DAKİKA
Köpek saldırısına uğradı yüzüne 60 dikiş atıldı: Ya çocuğum ölseydi

Köpek saldırısına uğradı yüzüne 60 dikiş atıldı: Ya çocuğum ölseydi

Manisa'da evinin önünde oynadığı sırada, sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 8 Mert Dilek ölümden döndü. Bir dişi kırılan çocuğun yüzündeki derin kesiklere 60 dikiş atıldı.

Genel

05.02.2024, 00:44

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde okul sonrası eve dönen 12 yaşındaki Enes Koca, 10 köpeğin saldırısına uğramıştı. Ağır yaralanan çocuk hastanede tedavi altına alınmıştı. Köpek dehşeti bu kez Manisa'da yaşandı.

Berk Hacıgüzeller kimdir? Memleket Partisi İstanbul adayı Berk Hacıgüzeller nereli,... Haberi Görüntüle

KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI

Olay, 21 Kasım'da Manisa'da meydana geldi. Saat 13.00 sıralarında oyun oynamak için sokağa çıkan ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi Mert Dilek, sokaktaki başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Mert Dilek'i altına alan köpeklerden biri, bir anda yüzünü ısırmaya başladı. Komşularının yardımıyla köpek uzaklaştırılırken, çocuk kanlar içerisinde yere yığıldı. Olayı duyarak geldiği yerde çocuğunu kanlar içerisinde yerde gören anne 41 yaşındaki Meral Dilek sinir krizi geçirerek bayıldı.

Kaynana vergisi nedir? Konutlardan kaynana vergisi mi alınacak? Haberi Görüntüle

YÜZÜNE 60 DİKİŞ ATILDI

Manisa Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak burada kuduz aşısı yapılan Mert, daha sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'ne sevk edildi. Dişi kırılan Mert'in derin kesikler bulunan yüzüne de 60 dikiş atıldı. Yaşadığı olaydan çok etkilendiğini dile getiren Mert Dilek, "Üzerime atladı. Bir anda yüzüme doğru saldırmaya başladı. Artık köpekleri görmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Geceleri korkuyorum" ifadelerini kullandı.

CHP'nin logosu değişti mi? CHP yeni logosu nasıl, hangi değişiklik... Haberi Görüntüle

'YA ÇOCUĞUM ÖLSEYDİ?'

Çocuğunun yaşadığı olayla ilgili konuşan annesi Meral Dilek, dehşet anlarını şu sözlerle anlattı; "Köpekler çocuğuma saldırmış. Dışarıya oynamaya çıkalı 20 dakika olmuştu. Siyah bir köpek üzerine atlamış. Mert'e köpeklerin saldırdığını söylediler, hemen kendimi dışarıya attım. Çocuğumun o halini gördüm, kanlar içerisindeydi. Mert'i o şekilde görünce bayıldım. Komşular müdahale etmiş. Komşularımızın çocukları kurtarmaya çalışmış. Mahallede dolaşamıyoruz. Psikolojim o kadar bozuldu ki psikolojik tedavi görmeye başladım. Çocuğumun dün dikişleri alındı, hastanede bağırdı, canımdan can koptu. Belediyeyi arayarak konuyla ilgili bilgi vermemize rağmen geçmiş olsun demek için bile geri dönmediler. Büyükşehir dahil olmak üzere, tüm belediyelerden şikayetçi olacağım. Benim ciğerlerim yandı, çocuğumun gözünü kaybetmesine milim kaldı. Hayvanseverler hayvana ufacık bir şey olduğunda hayvanları koruyorlar. Benim çocuğumu gelip kim koruyacak? Ben köpek sesi duyunca saçlarımı yoluyorum. Çocuğumu mahvettiler. Derslerinden de geri kaldı, neredeyse dudağı kopacakmış. Mahallede çok sayıda başıboş köpek var. Hepsini toplasınlar. Geçen yine mahalleden bir kız çocuğuna saldırmışlar. Mahallede herkes bu olaylardan sonra artık sopayla geziyor. Ben çocuğumun psikolojisini ne yapacağım? Ya benim çocuğum ölseydi. Ben bu olaydan sonra sinir hastası oldum" 

Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında yeni dönem Haberi Görüntüle

'DÜNYAM YIKILDI'

50 yaşındaki Baba Vural Dilek ise "Pazar günü çocuğuma köpekler saldırıyor, bu hale getiriyor. Ben evde yoktum, eşim aradı hastaneye gittim. Dünyam yıkıldı. Perişan olduk. Geceleri uyku uyuyamıyoruz. Benim başıma gelen yarın bir başkasının başına da gelecek. Buna bir çözüm bulsunlar. Bunun için elimden ne geliyorsa yapacağım" ifadelerini kullandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading