Yandex Metrica

Sitede Ara

İnternetten yavru pitbull satışı! İlanlar şaşırttı fiyatları dudak uçuklattı

İnternetten yavru pitbull satışı! İlanlar şaşırttı fiyatları dudak uçuklattı

Son bir haftada bir sürü kişi pitbull saldırısına uğramışken yasaklı tür olan pitbullların bir de internet ortamında satıldığı ortaya çıktı. Binlerce liraya alıcı bulan yavru pitbulların satışı aslında Türkiye'de yıllardır yasak. Fakat satış birçok platformdan devam ediyor.

Genel

20.05.2024, 18:51

Pitbull cinsi köpeklerin sahiplenilmesi, üretilmesi ve satışı 17 yıldır yasak... Ancak internet üzerinden hala pitbull satışı yapılmaya devam ediliyor.

Daha geçen günlerde Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş pitbull saldırısıyla ağır yaralanmıştı. Yaşanan bu olay ile birlikte yasaklı köpek türleri bir kez daha Türkiye gündemine taşınmıştı. 

FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

SATIŞLARI VE ÜRETİMLERİ YASAK 

Tarım ve Orman Bakanlığı genelgesine göre, Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier, American Bully cinsi köpekler tehlikeli hayvan kategorisindeydi. 

Bu tür hayvanların satışı ve üretimi yasak iken, internette bazı platformlarda bu yasaklı ırkların binlerce liraya satıldığı ortaya çıktı. 

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder' ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam... Haberi Görüntüle

BİNLERCE TL'YE SATILIYOR

İnternet siteleri ve sosyal medya platformlarından yüzlerce yavru pitbull köpeği satışa çıkmıştı. 

5 ila 10 bin TL arasına satılan yavru pitbullar büyüdükçe vahşileştirilecek sahiplerine teslim ediliyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading