Yandex Metrica

Fetullah Gülen'i zehirleten isim belli oldu! Hikâyenin ucu Bank Asya'ya kadar uzanıyor

Fetullah Gülen'i zehirleten isim belli oldu! Hikâyenin ucu Bank Asya'ya kadar uzanıyor

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da zehirlenmesi olayında yeni detaylar... Örgütün 16 kişilik Başyüceler Konseyi'nde bulunan Mustafa Özcan'ın Gülen'i sağ kolu Türkyolu'na öldürtmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Genel

23.01.2024, 18:20

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesinde zehirlenmesinin yankıları sürüyor. Olayı başından beri inkar eden ancak Gülen'e ilişkin hâlâ güncel bir görüntü yayınlayamayan örgüt, kritik bilgilerin FETÖ kampından Türkiye'nin güvenlik birimlerine anbean nasıl sızdırıldığını soruşturuyor. 

FETÖ elebaşının bir maddeyle zehirlendiğini kamuoyuna ilk duyuran Avukat Burak Bekiroğlu, sosyal medya hesabında yeni iddialarda bulundu. Örgütü idare eden 16 kişilik İstişare Heyeti (Başyüceler Konseyi) üyesi Mustafa Özcan'ın zehirlenme olayının faili olduğunu açıklayan Bekiroğlu, Özcan'ın bu iş için Gülen'in sağ kolu Cevdet Türkyolu'nu kullandığını belirtti. 

FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

BANK ASYA'DAN PARALAR KAÇIRILINCA...

Bekiroğlu'nun iddialarına göre, 2014-2015 döneminde Bank Asya'ya para yatırma kampanyası düzenleyen FETÖ'nün tek amacı vardı: Paraların tümü ABD'ye kaçırıldığından ötürü kasası tamtakır durumdaki bankanın FETÖ üyesi işadamlarına ödeme yapmasını sağlayabilmek... Yani örgüt tabanının, ev ve arabalarını satıp Bank Asya'ya yatırdığı paralar, FETÖ kurumlarına borç vermiş işadamlarına aktarıldı. Bank Asya'dan ABD'ye kaçırılmış paralar ise Pensilvanya'da çoktan paylaşılmıştı bile.

"Yani örgüt kendi tabanını kandırdı ve dolandırdı. Örgütün tabandan toplamış olduğu himmetlerle gerek Türkiye'de gerek ise ABD’de uzun yıllardır menfaat temin eden ve sayısız mal mülk sahibi olan, video yayınlatılarak maymuna çevrilen Cevdet Türkyolu'nu zaten artık hepiniz tanıdınız" diyen Bekiroğlu, bu paralarla milyonlarca dolarlık servete ulaşarak 'emlak zengini' diye anılmaya başlanan Türkyolu'nun zamanla Mustafa Özcan'ın takibine uğradığına dikkat çekti. 

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder' ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam... Haberi Görüntüle

TÜRKYOLU 'EFENDİ' DEĞİŞTİRİYOR

İddialar üzerine hayatında ilk kez görüntülü mesaj yayınlayan Cevdet Türkyolu ve FETÖ'nün tepesindeki isimlerden Mustafa Özcan.

Tespitlere göre, Türkyolu ve ailesinin tüm malvarlığı ve ilişkileri Özcan tarafından tespit edildi. Özcan, elde ettiği bilgiler sayesinde Cevdet Türkyolu'nu kontrolü altına aldı. FETÖ elebaşının görüşme trafiğine ve randevularına tek başına karar veren Türkyolu, 'efendisi' demans hastalığına yakalanınca ipleri tamamen eline almaya çalıştı.  

Ancak bu sırada devreye Mustafa Özcan girdi. Bir süredir elindeki belgelerle Türkyolu'nu 'kuklaya' çeviren Özcan, örgütün başına geçebilmek için Fetullah Gülen'i ortadan kaldırmaya karar vererek bu amaç için Türkyolu'nu kullandı. Avukat Burak Bekiroğlu, olaylar dizisinin bundan sonraki sürecini şöyle anlatıyor:

"Cevdet, Mustafa Özcan’ın talimatıyla, Özcan’ın başa geçebilmesi için, Fetullah'ın fişinin çekilmesi için harekete geçmiş, Fetullah’ın yanından ayrılmayan doktoru Kudret Ünal’ı bir şekilde oyalamış, yanındaki mollaya Fetullah'ı zehirletmiş. Zehirleme eylemi direkt zehir verilerek mi yoksa kullandığı ilaçlar yerine ters etki yapan ilaçlar vererek mi yoksa fazla sayıda ilaç vererek mi yapılmış, bunu tam olarak öğrenemedim."

MEB'den öğlencilere sürpriz tatil: Mini tatil hangi sınıflar için uygulanacak! MEB'den öğlencilere sürpriz tatil: Mini tatil hangi sınıflar için uygulanacak! Haberi Görüntüle

GÜLEN'İ RÖMORKLA EVİNE TAŞIMIŞ 

"Şimdi geliyoruz, benim ilk gün yazdığım ve yayınladığım fotoğrafın olayına... İşte o fotoğrafın hikayesi Cevdet'e bağlanıyor. Cevdet'in beyaz pickup'ı arkasına takılan römork ve Cevdet'in hemen kampın yakınındaki evi etrafındaki hareketliliğe... Mustafa Özcan’ın talimatı ile yanındaki mollaya Gülen’i zehirleten Cevdet, aracının arkasına taktığı römorkla o gün Gülen’i kampın yakınında olan evine götürmüş. Evinin etrafında hareketlilik olmasının nedeni Gülen’i römorkla oraya taşımalarıymış."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading