SON DAKİKA

Sitede Ara

Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili davada yeni gelişme

Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili davada yeni gelişme

Geçtiğimiz yıl Ankara'da meydana gelen olayda Esra Hankulu'nun evde ölü bulunmasıyla ilgili tutuklu yargılanan Ümitcan Uygun için savcı ek mütalaa verdi. Savcı, Ümitcan Uygun'la ilgili cinayeti soğukkanlı bir şekilde işlediği ve delilleri kararttığı için takdir indirimi uygulanmamasını istedi.

Genel

23.01.2024, 22:06

Ankara'nın Mamak ilçesinde yalnız yaşayan Esra Hankulu, geçtiğimiz yıl evinde ölü bulundu. Esra Hankulu ile geceyi evde geçiren arkadaşları Dilan Civelek ve Furkan Gürgil ile kamuoyunda 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen’in ölümüyle ilgili devam eden soruşturmada şüpheli olan Ümitcan Uygun gözaltına alındı. Ümitcan Uygun, 'kasten öldürme' suçundan tutuklanırken, Furkan Gürgil ile Dilan Civelek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'İHMAL YÖNÜNDEN CİNAYETE İŞTİRAK' SUÇLAMASI

Kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Esra'nın ölümüyle ilgili Ümitcan Uygun'un 'kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Furkan Gürgil ve Dilan Civelek'in ise 'suç delillerini gizlemek' suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Ankara 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanık Ümitcan Uygun ile taraf avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Hankulu ailesinin avukatları, tutuksuz sanıklardan Dilan Civelek’in, Esra Hankulu’na ait cep telefonunu çantasında sakladığını, polis merkezinde polise teslim etmeyerek, tuvaletin camına gizlediğini iddia etti.

Bitcoin ne kadar oldu? 13 Şubat BTC kaç lira? Haberi Görüntüle

SAVCI: TAKDİR İNDİRİMİ UYGULANMASIN

Tutuksuz sanıklar Civelek ile Gürgil’in de ihmal suretiyle cinayete iştirak ettiğini savunan avukatlar, bu suç yönünden cezalandırılmalarını talep etti.

Ek mütalaa veren savcı, sanık Uygun'un, cinayeti soğukkanlı bir şekilde işlediğini, delilleri kararttığını belirterek, geçmişi de göz önünde bulundurularak verilecek cezada takdir indirimi uygulanmamasını talep etti.

Savcı, diğer sanıklar hakkında da üst sınırdan indirimsiz ceza uygulanması yönünde görüş bildirdi.

EKPSS başvuru nereden, nasıl yapılır 2024? ÖSYM EKPSS başvuru şartları... Haberi Görüntüle

SANIK AVUKATI SÜRE İSTEDİ

Hankulu ailesinin avukatları, mahkemenin savcının görüşü doğrultusunda hüküm kurmasını talep etti. Sanık Uygun’un avukatı ise olay yerinde emniyet tarafından çekilen görüntülerin dosyada bulunmadığını, bu görüntüleri inceleyemediklerini belirterek, savunma için ek süre talebinde bulundu.

Söz verilen sanık Uygun da avukatının talebine katıldığını belirterek, "Vicdanım rahat, ben kimseyi öldürmedim. Hakkımda yürütülen diğer soruşturmada da takipsizlik kararı çıkacağını biliyorum. Doğrular her zaman ortaya çıkacaktır" dedi.

Sanık avukatının süre talebini kabul eden mahkeme, sanığın tahliye talebini reddederek, duruşmayı erteledi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading