Yandex Metrica

Esenyurtlular dertli: Burnumuzu kapatarak geçmek zorundayız

Esenyurtlular dertli: Burnumuzu kapatarak geçmek zorundayız

Esenyurt Haramidere'de kirlilikten kaynaklanan kötü koku, çevredeki vatandaşları rahatsız ediyor.

Genel

23.01.2024, 17:48

Haramidere'de rengi siyaha dönen derenin suyu, çevreye kötü koku yayarken, o bölgede oturan ve şikayetleri artan vatandaşlar, bu soruna acilen çözüm bulunmasını istiyor.

MEB'den öğlencilere sürpriz tatil: Mini tatil hangi sınıflar için uygulanacak! MEB'den öğlencilere sürpriz tatil: Mini tatil hangi sınıflar için uygulanacak! Haberi Görüntüle

"SİNEKTEN, KOKUDAN DURULMUYOR"

Vatandaşlardan Halil Develi, derenin mevcut halinden memnun olmadığını, kokunun evlerine kadar ulaştığını belirterek, "Yakınlarda oturuyorum. Sinekten, kokudan duramıyoruz, sıcak havada pencerelerimizi açamıyoruz. Lütfen, yetkililerden yardım istiyoruz. Parka geliyoruz, oturup piknik yapmak, çay içmek istiyoruz, maalesef koku nedeniyle gelemiyoruz, çocuklarımızı getiremiyoruz. Uzak yerlere gitmek istiyoruz, arabamız yok. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz." dedi.

Esra Esen de Esenyurt'ta oturduğunu dile getirerek, derenin yanındaki parka, ailesi ve arkadaşlarıyla piknik yapmaya geldiklerini ve kokudan rahatsız olduklarını söyledi.

Harun Çelik ise arkadaşlarını, ailesini davet etmeye çekindiğini anlatarak, "Burada burnunuzu kapatarak geçmek zorundasınız. Burada park var ama çok işlevsel değil. Çünkü burada oturup arkadaşınızla vakit geçiremiyorsunuz. Koku var. Bunun çözümü yok mu? Gerçekten anlamış değilim. Çok keskin bir koku var burada. Bu durumdan hiç hoşnut değiliz. Yaşam standardımızı etkiliyor. Arkadaşımızı, ailemizi, dostumuzu gönül rahatlığıyla buraya davet edemiyoruz. Akşamları burada hava almak için yürüyüş de yapamıyoruz kokudan dolayı. Yetkililer, bu konuya çare bulursa çok mutlu oluruz." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading