SON DAKİKA
Eris varyantı hangi ilde görüldü? Türkiye'de Eris varyantı nerede çıktı? Türkiye'de Eris varyantı nerelerde var?

Eris varyantı hangi ilde görüldü? Türkiye'de Eris varyantı nerede çıktı? Türkiye'de Eris varyantı nerelerde var?

Kış aylarına doğru girdiğimiz şu günlerde viral enfeksiyon oranlarında bir artış görüldü. Kovid-19'un varyantı olan Eris varyantı ilk defa ülkemizde görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vakanın ilk defa ülkemizde görüldüğünü duyurdu. Peki Eris varyantı hangi ilimizde görüldü? Türkiye'de Eris varyantı nerede çıktı? Türkiye'de Eris varyantı nerelerde var?

Genel

23.01.2024, 21:25

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye'de 9 kişide Eris varyantı görüldüğünü açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamasının ardından varyantın nerede, hangi ilde ortaya çıktığı is pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Eris varyantı hangi ilimizde görüldü? Türkiye'de Eris varyantı nerede çıktı? Türkiye'de Eris varyantı nerelerde var?

Bursa'da feci kaza: 10 turist yaralandı Haberi Görüntüle

ERİS VARYANTI HANGİ İLİMİZDE GÖRÜLDÜ?

Eris varyantının nerede, hangi ilimizde ortaya çıktığına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Ersi varyantının görüldüğünü duyurdu. Koca açıklamasında "Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 kişide görüldü. Yurtdışı temaslı ve aynı ildeler. Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz. Durum başka ülkelerde yaygın, bizde de ortaya çıkması muhtemeldi. Büyüklerimizi, kronik hastalarımızı koruyacağız.”

17-18 Şubat ebebek indirimleri | Ebebek'te bugün hangi üründe indirimler... Haberi Görüntüle

ERİS VARYANTI ÖLDÜRÜCÜ MÜ?

Bakan Koca sosyal medydan yaptığı açıklamada Eris varyantının asta etme gücünün (virülansının) düşük olduğunu belirti. Ancak kronik rahatsızlığı olanlar ve vücut dirençleri düşük olanlar bu virüse yakalanmamak için tedbirli olmalı.

20 Şubat Survivor'a hangi futbolcu katılacak? Ronaldinho Survivor All Star... Haberi Görüntüle

ERİS VARYANTI BULAŞICI MI?

Eris varyantı, COVID-19'un en bulaşıcı varyantı olarak tanımlanıyor. Çok kolay bir şekilde bulaşan bu varyanttan korunmak için önerilen tedbirlerin alınmasında fayda var. 

B sınıfı ehliyeti olanlar dikkat! Başvurular yarın sona erecek! Haberi Görüntüle

ERİS VARYANTI NEDİR?

COVID-19 varyantlarından omicron varyantının mutasyona uğramış, daha bulaşıcı olan alt türüdür. Eris varyantı Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'izlenmesi gereken varyant' olarak tanımlanmıştır.

Anagold Madencilik kimin, sahibi kim? Anagold altın madeni kimin? Haberi Görüntüle

ERİS VARYANTI BELİRTİLERİ NELER?

Covid-19 belirtilerine benzer belirtilere sahiptir. En yaygın belirtileri şunlarıdr; 

Ateş,
Öksürük,
Boğaz ağrısı,
Nefes darlığı veya solunum güçlüğü,
Kas ağrıları veya kas güçsüzlüğü,
Baş ağrısı,
Yorgunluk,
Burun akıntısı veya tıkanıklığı,
Tat veya koku kaybı,
İshal veya mide rahatsızlığı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading