Yandex Metrica

Sitede Ara

Ekrem İmamoğlu fetvayı verdi: İlk turda bitirmek farzdır!

Ekrem İmamoğlu fetvayı verdi: İlk turda bitirmek farzdır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Maltepe'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada adeta fakihliğe özenerek seçimin ilk turda bitirilmesinin farz olduğunu söyledi.

Genel

19.05.2024, 00:57

Partiler 14 Mayıs seçimleri için çalışmalarını hızlandırmış vaziyette.  7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vadeliden CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da gerek mitinglerde yaptığı konuşmalarla gerekse de bireysel olarak faaliyetlerini sürdürüyor. İmamoğlu bugün Maltepe'de gerçekleşleştirilen mitingde yaptığı konuşmada bir anda fakihliğe soyunarak "Seçimleri ilk turda bitirmek farzdır" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, PKK ile ilişkisini gizlemeyen ve onların sözcülüğünü yürüten HDP'nin de katıldığı, 7'li koalisyonun seçim mitinginde konuştu. İmamoğlu, konuşmasında seçimleri ilk turda bitirmenin 'farz' olduğunu söyledi.

AHMET TÜRK DE AK PARTİ'YE OY VERMEK GÜNAHTIR DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu'na benzer bir konuşmayı ittifak ortağı terör örgütü PKK'nın paravanı HDP'li Ahmet Türk de gerçekleştirmişti. Ahmet Türk, geçtiğimiz günlerde düzenlenen mitingde İmamoğlu ile benzer sözler sarf ederek, "AK Parti'ye oy vermek günahtır, haramdır." ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading