SON DAKİKA
Doğalgaz faturasını düşürmenin yolları: Doğalgaz faturası nasıl uyguna gelir? Kombiyi sürekli düşük çalıştırırsak ne olur?

Doğalgaz faturasını düşürmenin yolları: Doğalgaz faturası nasıl uyguna gelir? Kombiyi sürekli düşük çalıştırırsak ne olur?

Yılın en soğuk aylarına girerken, doğalgaz faturasını düşürmek için vatandaşlar araştırmaya koyuldu. Bu aylarda tüketim artarken, faturalar cep yakıyor. Yüklü miktar fatura ödemek istemeyen vatandaş ise faturayı düşürmek için neler yapabiliriz? Doğalgazı düşükte çalıştırmak işe yarar mı? tarzı sorular soruyor.

Genel

27.01.2024, 15:19

Doğalgaz faturasının pik yaptığı aylara girildi. Vatandaşlar fahiş faturalardan kaçmak için doğalgazı daha tasarruflu kullanmanın yollarını arıyor. Bu aylarda tüketim artarken, faturalar cep yakıyor. Faturayı düşürmek için neler yapabiliriz? sorusu internette araştırılıyor. Doğalgazı düşükte çalıştırmak işe yarar mı? Yalıtım ne kadar önemli? İşte detaylar.

Anagold Altın madeninin Kanadalı yöneticisi gözaltına alındı! Haberi Görüntüle

2024 ŞUBAT MALATYA DEPREM KONUT KURA SONUÇLARI SORGULAMA! TOKİ ve... Haberi Görüntüle

SÜREKLİ KOMBİYİ DÜŞTE ÇALIŞTIRSAK NE OLUR?

Uzmanlara göre, doğalgazı tüm gün en düşük derecede çalıştırmanın diğer seçeneklere göre "daha az maliyetli olduğu" fikri ise bir şehir efsanesi. Isıtmayı yalnızca ihtiyaç duyulduğunda açmanın uzun vadede enerji ve dolayısıyla para tasarrufu yapmanın en iyi yolu olduğu konusunda ise netler.

15 Şubat BURSA SU KESİNTİSİ! Bursa'da Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ilçelerinde... Haberi Görüntüle

2024 GÜNCEL (ZAMLI) SİGARA FİYATLARI! Marlboro, Winston, Parliament, Monte Carlo,... Haberi Görüntüle

EN ÖNEMLİSİ YALITIM

Bu noktada anlaşılması gereken en önemli şey, evinizi ısıtmak için gereken toplam enerji miktarı.Şöyle ki; belli bir miktar enerjinin sürekli olarak evinizden dışarı sızdığı bir gerçek, ne kadar sızdığı ise yalıtımınızın ne kadar iyi olduğuna bağlı. Basit bir mantık kurmak gerekirse; ısıtıcıyı tüm gün açık tutarsanız, gün boyunca enerji kaybedersiniz, bu nedenle evinizi yalnızca ihtiyacınız olduğunda ısıtmak her zaman daha hesaplı bir yöntemdir.

Fakat "sürekli açık bırakma" seçeneğini savunan uzmanlar da yok değil ve temel görüşleri ise aşağıdaki gibi:

"Tüm radyatör vanalarını sonuna kadar açmak ve ısıtmayı tüm gün düşük seviyede tutmak gerekir. Zira doğalgaz her açılıp kapandığında duvarlarda yoğuşma birikmesi olur. Bu yoğuşma, ısının evin dışına iletilmesine yardımcı olur. Yani ısı, dışarı daha hızlı sızar ve sonuç olarak ısınmak için daha fazla enerji sarfiyatı gerekebilir..."

En başta söylediğimiz gibi; doğru yöntem, evinizin büyüklüğü ve yalıtımın kalitesiyle ilgilidir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading