Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Özer açıkladı! 70 yeni okul ve 2 özel eğitim kampüsü yapılacak

Bakan Özer açıkladı! 70 yeni okul ve 2 özel eğitim kampüsü yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, başken Ankara'ya bu yılın sonuna kadar 70 yeni okulla beraber 2 özel eğitim kampüsü yapımı için 1,5 milyar liralık yatırım bütçesi ayrıldığı belirtildi. 

Genel

20.03.2024, 09:37

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara'ya 2021 yılı sonuna kadar 70 yeni okul ve 2 özel eğitim kampüsünün de yapımını içeren 1,5 milyar liralık ilave yatırım bütçesi ayrıldığını açıkladı.

ANKARA'NIN NÜFUS YOĞUNLUĞU DİKKATE ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Özer başkanlığında Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara milletvekilleri, ilçe kaymakamları, bakanlık bürokratları, il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla il eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye'de en çok öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanının yaşadığı iller arasında yer alan başkent Ankara'daki  nüfus yoğunluğu, bu toplantıda ele alındı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, toplantıdan sonra yazılı açıklama yaptı ve Ankara'da devam eden 2 milyar liralık eğitim yatırımlarına 1,5 milyar liralık ek kaynak aktarıldığını belirterek "Bu kaynaklarla başkentte 70 yeni okul, 2 özel eğitim kampüsü, 2 bilim ve sanat merkezi, 1 rehberlik ve araştırma merkezi daha yapılacak. Ayrıca merkez ve ilçelerdeki tüm okulların onarım işleri tamamlanacak" dedi.

Toplantıda kentin eğitim yatırımı bütçesi, okulların ihtiyaçları ve sunulan eğitim hizmetlerinin il sathında yaygınlaştırılmasına dair kapsamlı bir değerlendirme yapıldığını kaydeden Bakan Özer, tüm yetkililerle birlikte alınan kararların hızla uygulamaya geçirileceğini belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading