Yandex Metrica

Sitede Ara

Araba almak isteyenler! Bunları yapanlara ağız ceza geliyor! Bakanlık duruma el koydu

Araba almak isteyenler! Bunları yapanlara ağız ceza geliyor! Bakanlık duruma el koydu

Ülkemizde sıfır ve ikinci el otomobillerde ki fahiş fiyatları önlemek amacıyla Ticaret Bakanlığı duruma el koymuş durumda. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada araba fiyatlarının önüne geçmek için araç satışından kaçınan ya da fahiş fiyatlarda satış yapanların yetki belgelerinin iptal edileceğini duyurdu.

Genel

23.01.2024, 20:50

Ülkemizde sıfır araç satışından yaşanan sorunlarla ilgili Bakanlık duruma müdahale etmiş durumda fahiş fiyatla satış yapan yetkili bayilerin belgelerinin iptal edileceği Bakanlık tarafından duyuruldu.

FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

FAHİŞ FİYATLARA BAKANLIK EL KOYDU

İkinci el otomobillerin Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapıldı ve yetki belgesi iptaline yönelik yeni bir madde eklendi. Buna göre, araç satışından kaçınan, yüksek fiyat talep eden, tüketicileri zorlayan veya takas fiyatlarını piyasa fiyatının altında belirleyen firmaların yetki belgeleri iptal edilecek. Bu adım ile birlikte, vatandaşların sıfır otomobil alımı konusunda yaşadığı sıkıntıların azalması hedefleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading