Yandex Metrica

AÖL sınav tarihleri açıklandı! 2022 AÖL sınavları ne zaman, saat kaçta, online mı yapılacak?

AÖL sınav tarihleri açıklandı! 2022 AÖL sınavları ne zaman, saat kaçta, online mı yapılacak?

AÖL 3. Dönem sınav tarihleri açıklandı. Açıköğretim Lisesi'nden mezun olmak isteyenler gerekli kredileri toplamak için 3. dönem sınavlarına girecek. Açıköğretim lise sınavlarıyla ilgili beklenen açıklama MEB tarafından yapıldı. Peki 2022 AÖL sınavları ne zaman, saat kaçta, online mı yapılacak?  AÖL sınav tarihleri açıklandı! 

Genel

23.01.2024, 19:30

AÖL 3. Dönem sınav tarihleri belli oldu. Lise mezunu olmak isteyen öğrencilerin gireceği açıköğretim lisesi 3. dönem sınav tarihleri açıklandı. Sınavın online yapılıp yapılmacağını merak eden öğrenciler hakkında da açıklama yapıldı. AÖL sınav takvimi yayımlandı. Peki 2022 AÖL sınavları ne zaman, saat kaçta, online mı yapılacak?  AÖL sınav tarihleri açıklandı! 

Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış aldı Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış... Haberi Görüntüle

2022 AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

2022 AÖL sınavları, 20 Temmuz 2022 tarihinde uygulanacak. AÖL 3. Dönem sınavları saat 09.30'dan, 29 Temmuz 2022 tarihi saat 23:59'a kadar olarak yapılabilecek.

FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı FETÖ'ye KISKAÇ operasyonu! 17 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ SINAVLARI ONLINE MI YAPILACAK?

MEB açıköğretim sınavı hakkında açıklama yaptı. Açık lise sınavları online olarak gerçekleşecek.

Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış aldı Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış... Haberi Görüntüle

MEB AÖL SINAVLARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL 3. Dönem sınavları hakkında açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Not-1: Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

Not-2: Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; Milli Eğitim Müdürlüklerince, "...İnternet erişimi olmayan öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce belirlenen internet erişimi olan ve bilgisayar/tablet bulunan okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması, Engelli öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce okuyucu/kodlayıcı görevlendirilerek ev/hastanede veya belirlenen okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması..." şeklinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu konuda talepte bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına başvurması gerekmektedir.

Not-3: Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir. Öğrencilerimizin cep telefonu veya bilgisayarlarındaki bildirimleri de sınavdan önce kapatmaları gerekmektedir. 

Not-4: Sınavın ilk günü yaşanabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin, sınavın ilk günü değil de sınav takvimi içerisinde ilerleyen günlerde, özellikle hafta sonu sınav ekranlarına girmeleri daha uygun olacaktır.​​​​​​​

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading