Yandex Metrica

AK Parti Hani İlçe Başkanlığı'na molotoflu saldırı

AK Parti Hani İlçe Başkanlığı'na molotoflu saldırı

AK Parti Diyarbakır, Hani İlçe Başkanlığı'na molotofkokteyli ile saldırı düzenlendi. Kimliği belirsiz bir kişi tarafından gerçekleştirilen saldırı sırasında binada partililer vardı.

Genel

23.01.2024, 17:34

AK Parti Hani İlçe Başkanlığı'na kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotofkokteyli ile saldırı düzenlendi. 

ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

Alınan bilgiye göre, saat 21.00 sıralarında Hani İlçe Başkanlığına gerçekleştirilen molotofkokteyli saldırı esnasında partililerin içeride olduğu ancak kimsenin yaralanmadığı öğrenildi. Saldırı kimliği belirsiz bir kişi tarafından gerçekleştirildi. 

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Yapılan saldırı çevredeki güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde, bir kişinin elindeki molotofkokteyli yakıp ilçe başkanlığına atması ve ardından hızla kaçışı görülüyor.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın, saldırının görüntüsünü Twitter hesabından paylaşarak tepki gösterdi.

Aydın, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Dün İzmir HDP İl binasına yönelik yapılan iğrenç saldırının bir benzeri, bu gece Diyarbakır’ımızda AK Parti Hani İlçe teşkilatımızın binasına yönelik olarak yapılmaya çalışıldı. İçeride bulunan kardeşlerimizin şans eseri yara almadan kurtulabildiği bu iğrenç saldırıyı, tıpkı dün yapılan saldırı da olduğu gibi AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak lanetliyoruz. Terör odaklarının ülkemizde oluşan huzur ve güven ortamını baltalamaya yönelik olarak, içerideki uzantıları üzerinden harekete geçmeye çalıştıklarını ibretle müşahede etmekteyiz."

YENİ BİR OYUNUN İŞARETİ Mİ?

2 gün önceki HDP İzmir il binası saldırının ardından, bu kez AK Parti Diyarbekır, Hani ilçe binasına düzenlenen molotoflu saldırı herkesin aklına aynı soruyu düşürüyor: "Birileri tarafından yeni bir oyun mu planlanıyor?"

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading