SON DAKİKA
Ahmet Şık hakkında iki ayrı soruşturma

Ahmet Şık hakkında iki ayrı soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı sarf ettiği skandal sözleri nedeniyle TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında iki ayrı soruşturma açtı

Genel

23.01.2024, 17:32

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ahmet Şık hakkında katıldığı iki ayrı programdaki ifadeleri sebebiyle soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Şık'ın katıldığı bir yayında "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir." ifadelerini kullandığı belirtildi.
Açıklamada, söz konusu ifadeleri nedeniyle 27. Dönem Milletvekili Ahmet Şık hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Başsavcılıktan bugün yapılan bir diğer açıklamada da yine Şık hakkında bir televizyon programında sarf ettiği sözler dolayısıyla resen soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Milletvekili Ahmet Şık'ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği iddia olunan 'Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloku vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var. O iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur' şeklindeki sözleriyle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır."
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading