Yandex Metrica

9 ana başlıkta 81 eylem! Önümüzdeki ay Meclis'e geliyor

9 ana başlıkta 81 eylem! Önümüzdeki ay Meclis'e geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ''Paris İklim Anlaşması'nı önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz.'' demişti. 9 ana başlık altında 32 hedef ve 81 eylemi içeren plan hazır hale geldi.

Genel

23.01.2024, 18:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iklim değişikliği ile mücadele kapsamında ''Paris İklim Anlaşması'nı, atılacak yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanımız çerçevesinde, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz.'' şeklinde konuşmuştu.

Milliyet'te yer alan habere göre Türkiye, AB’deki Yeşil Mutabakat planının etkilerini izlemek üzere özel bir ekip oluşturdu. Kamu ve özel tüm sektör ile STK’larla diyalog içinde olan bu ekip, ''Avrupa Yeşil Mutabakata Uyum Eylem Planı'' hazırladı.

Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış aldı Ünlü sanatçıdan Gazze'ye destek: Konserde Filistin bayrağı açtı, büyük alkış... Haberi Görüntüle

9 ANA BAŞLIKTA 81 EYLEM

9 ana başlık altında toplanan, 32 hedef ve 81 eylemi içeren planla, AB’nin iklim standartları yakalanacak.

ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam eder' ABD'den Hamas'a çirkin tehdit: 'Anlaşmayı kabul etmezseniz sivil kayıpları devam... Haberi Görüntüle

MURAT KURUM: EKİM AYINDA MECLİS'E SUNULACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada Paris İklim Anlaşması’nın ekim ayında Meclis’in onayına sunulacağını duyurarak şu ifadeleri kullandı; ''Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan'ın liderliğinde; çocuklarımızın geleceği adına tarihi bir adımı daha hayata geçiriyor. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Paris İklim Anlaşması’nı Ekim ayında Gazi Meclisimizin onayına sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. 

Dünyanın geleceğini, insanlığın selametini ilgilendiren her konuda en ön sırada yer alan Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum politikaları noktasında da gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde iklim diplomasimiz başarıyla yürütülmüş; uluslararası platformda yüksek düzeyli diyalog öne çıkarılmış, Türkiye’nin finansman ve teknoloji destekleri konusundaki haklı talepleri kararlılıkla ifade edilmiştir.

İklim değişikliğiyle mücadelemizdeki kararlılığımızı ve samimiyetimizi Paris Anlaşmasını imzalayan ilk ülkelerden biri olarak ortaya koymuştuk. Ülkemiz, bu mücadelesini atılacak yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanı çerçevesinde sürdürmeye devam edecektir. Meclisimizce yürütülen İklim Kanunu çalışmaları, Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde dünyaya örnek olan bir başarıyla yaygınlaştırdığımız Sıfır Atık Projemiz ve tüm çevre yatırımlarımızla evlatlarımıza daha temiz bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Ortak evimiz dünyamızın ve doğamızın geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İklim değişikliğiyle mücadele noktasında atılacak bu tarihi adımın, ülkemize, milletimize ve dünyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.''

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading