banner2

Son dakika: Ehliyeti olanlar dikkat! Yenileme ücreti belli oldu

Ehliyet yenilemek için 2022'ye kadar uzatılan süre 2024 yılının sonuna kadar yeniden uzatıldı. Ehliyet yenileme içinse yeni ücretler de belli oldu. Ehliyet yenileme ücretlerini merak edenler Ehliyet yenileme ücreti ne kadar sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki ehliyet yenileme ücreti ne kadar? Ehliyet yenileme ücretine zam geldi mi?

Ekonomi 24.10.2022, 17:33
Abone ol
Son dakika: Ehliyeti olanlar dikkat! Yenileme ücreti belli oldu

Milyonlarca ehliyet sahibini ilgilendiren haber geldi. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, eski tip sürücü belgelerinin değiştirilme ücretinin belirlendiğini açıkladı. Eski tip ehliyet değiştirme ücretleri, ehliyetleri değiştirmek için verilen süre sonu olan 31 Aralık 2024'e kadar 15 lira olarak devam edecek.

EHLİYET YENİLEME ÜCRETİ BELLİ OLDU 

Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Eski tip sürücü belgelerini değiştirme ücreti, 13 lira değerli kağıt bedeli ve 2 lira vakıf hizmet bedeli olmak üzere 15 lira olarak devam edecek" bilgisi paylaşıldı.

GEREKLİ BELGELER

  • Kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğrafla yapılacak.
  • Eski ehliyet belgesi
  • Sürücü olur niteliği taşıyan sağlık raporu,
  • Bir adet biyometrik fotoğraf,
  • Nüfus Müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi,
  • Kan grubunu belirleyen belge (beyan da yeterli)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!