Yandex Metrica

Sitede Ara

Tüm emekliler için geçerli olacak! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı maaş hesaplama sistemi değişti

Tüm emekliler için geçerli olacak! SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı maaş hesaplama sistemi değişti

Emekliler için son dönemde peş peşe gelen haberler devam ediyor. Buna göre aktarılan son bilgilere göre emekli maaş hesaplama sisteminde yeni bir değişiklik yapıldığı öne sürüldü. Yeni SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı maaş hesaplama sistemi...

Ekonomi

30.04.2024, 20:20

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK ile yürütülen çalışmalar neticesinde emekliler için verilecek olan enflasyon farkının herkes için artık aynı olacağını açıkladı.

FED tutanakları tedirgin! NVIDIA gümbür gümbür geliyor FED tutanakları tedirgin! NVIDIA gümbür gümbür geliyor Haberi Görüntüle

STATÜ FARKI OLMAYACAK

Buna göre emeklilerin Emekli Sandığı, SSK ya da Bağ-Kur emeklisi olması bir fark yaratmayacak ve emekliler için açıklanan zam yüzdesi için statü farkı aranmayacak.

Kiralara yüzde 25 zam sınırı bitti mi? Kiralara yüzde 25 zam sınırı bitti mi? Haberi Görüntüle

TÜM EMEKLİLER İÇİN AYNI ORAN BAZ ALINACAK

Memur emeklileri, SKK ve Bağ-Kur emeklilerinden enflasyon farkından daha fazla zam alıyordu. SSK ve BağKur emeklisi için enflasyon farkına ek olarak refah payı ödenirken, memur emeklisine enflasyon farkının yanında her 6 ayda bir toplu sözleşme farkı yatırılıyordu. Bu durumda memur emeklilerinin diğer emekilere kıyasla daha fazla zam almasına neden olurken bu durumun artık temmuz ayından itibaren değişeceği öne sürüldü.

 

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Ekonomi


Loading