Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz spekülasyonlara son noktayı koydu: 'IMF ile masaya oturulması söz konusu değil'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz spekülasyonlara son noktayı koydu: 'IMF ile masaya oturulması söz konusu değil'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın emekli vatandaşlar için çalışmalar yürüttüğünü söyledi.   

Ekonomi

26.04.2024, 18:27

Cummhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın emekli vatandaşlara yönelik çalışmalar yürüttüğünü belirterek detayların yakında açıklanacağını söyledi. 

Cevdet Yılmaz, IMF ile ilgili spekülasyonlara da yanıt verdi. Yılmaz, "Kesinlikle IMF ile masaya oturulması söz konusu değil" ifadelerini kullandı. 

Yılmaz, AHaber'de gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. 

Yılmaz, İsrail'in Filistinlilere soykırım politikası ve İsrail-İran gerilimi ile ilgili olarak, Gazze'de ateşkesin sağlanması gerektiğini ifade ederek, "İsrail-İran gerilimi Gazze'de yaşananları gölgelememeli" dedi.

Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin bölgesel çatışma olmaması için mücadele verdiğini kaydetti.

Piyasalara vurulan darbe çok can yakacak: Ne doğalgaz ne petrol... Ekonomi acı çekiyor Piyasalara vurulan darbe çok can yakacak: Ne doğalgaz ne petrol...... Haberi Görüntüle

IMF SPEKÜLASYONLARINA NOKTAYI KOYDU

'IMF' spekülasyonlarına noktayı koyan Cevdet Yılmaz, "Kesinlikle IMF ile masaya oturulması söz konusu değil" dedi. Ekonomide yol haritasının netleştiğini ifade eden Yılmaz, adımları hayata geçirdiklerini ve seçimsiz 4 yılın çok değerli olduğunu söyledi.

Cevdet Yılmaz cari açığın yarı yarıya azaldığını belirtti ve "Türkiye'nin döviz ihtiyacı düştü" dedi.

İslam Memiş altın alınır mı? Sorusunu yanıtladı: Bu fiyattan altın almayan başını duvarlara vurur! Çünkü... İslam Memiş altın alınır mı? Sorusunu yanıtladı: Bu fiyattan altın... Haberi Görüntüle

"ENFLASYONU DÜŞÜRMEKTE KARARLIYIZ"

Yılmaz, "Enflasyonu düşürmeye kararlıyız, geçmişte de bunu yapabilmiş bir kadroyuz. Bu bir süreç. Haziran, Temmuz ve Ağustos'ta enflasyon düşecek." ifadelerini kullandı.

Fahiş fiyatlarla mücadele konusuna özel parantez açan Cevdet Yılmaz, yasal önlemlerin alınacağını ve yaptırımların caydırıcı hale geleceğini belirtti.

İtalyanların vosvosu emekli oluyor: Satış rekorları kıran o araba artık satılmayacak İtalyanların vosvosu emekli oluyor: Satış rekorları kıran o araba artık... Haberi Görüntüle

"EMEKLİLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYİZ"

Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini söyleyen Cevdet Yılmaz, "Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı çalışmalar tamamlandığında toplumla paylaşılacak, 16 milyon emeklimiz var. Çalışan sayısını artırmamız lazım ki bu dengeyi gerçekleştirelim. Bu yönde de umut verici gelişmeler var, istihdam artışı var." dedi.

"Filistin davasının arkasındayız" diyen Cevdet Yılmaz, "İsrail'le ticareti daraltıcı çok kapsamlı kararlar aldık." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Ekonomi


Loading