banner2

Her aileye 15 bin lira destek! Asgari ücretli, emekli, memur, işçi herkes başvurabilecek: T.C kimlik no son hanesine göre… 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından binlerce vatandaşa 15 bin TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı. Eğer sizde o şartları taşıyorsanız bu destekten yararlanabilirsiniz.

Ekonomi 27.05.2023, 15:08 27.05.2023, 15:48
Abone ol
Her aileye 15 bin lira destek! Asgari ücretli, emekli, memur, işçi herkes başvurabilecek: T.C kimlik no son hanesine göre… 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2023 yılında milyonlarca vatandaşa destek ödemesi yaptı. Bakanlık tarafından yeni yapılan açıklamaya göre bazı şartları yerine getiren vatandaşlara 15 bin TL destek ödemesi yapılacak. Bakanlık tarafından başlatılan bu yeni destek ödemesine asgari ücretli, emekli ve memur ve işçilerin tamamı başvurabilecek. 

15 BİN TL DESTEK

Başvuru şartlarını açıklanyan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, PTT üzerinden yapacağı 15 bin TL destek ödemesinde faydalanacak vatandaşlarda aradığı en önemli şartın hane içeirsinde kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması olarak açıkladı. 

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN 

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak olan bu destek ödemesi başvurularına ilişkin detayları açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuruları e-Devlet ve bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden kabul edeceğini açıkladı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!