banner2

Gram altın 1450 TL'ye yükselecek! İslam Memiş milyonların beklediği tarihi verdi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altının 1450 TL'ye ulaşacağını belirterek ne zaman bu rakama ulaşacağı ile ilgili tahminini duyurdu.

Ekonomi 29.06.2022, 12:41
Abone ol
Gram altın 1450 TL'ye yükselecek! İslam Memiş milyonların beklediği tarihi verdi

BDDK'nın aldığı karar sonrası düşüşe geçen altın ve dolarda fiyatlar aşağı çekilmeye başlandı. 

Alım ve satım konusunda vatandaşların kafasının karışık olduğunu belirten Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, düşüşlerin kalıcı olmadığını belirterek en uygun alım fırsatını açıkladı. 

İşte Memiş'in altının geleceği nokta ile ilgili açıklamaları; 

"BDDK kararında dolar TL kurunda bir gerileme gördük. Şirketler döviz sattı, dün sabah saatlerinde gerileyen kur gördük. Muhtemelen dalgalı seyir devam edecektir.”

VATANDAŞLAR BU ARALIĞI TAKİP ETSİN

“BDDK kararı öncesi dolar TL 17.38 seviyesindeydi. Bu bant aralığını, 16-17'ye bırakmış durumda. Vatandaşlarımız bu aralığı takip ederse iyi olur"

KKM'YE GİRENLER YOĞUN

"Yastık altı birikimi yapanlar, alım fırsatı olarak görüyorlar ama aralık ayındaki senaryoyu düşünenlerin sattığını görüyoruz. KKM'ye girenlerin yoğun olduğunu görüyoruz"

GRAM ALTINDA SON DURUM

"Gram altın TL BDDK kararı öncesinde 1020 seviyesindeydi, cuma günkü karardan sonra 970'e kadar geriledi, 990'dan geçen haftayı tamamladı. 980-990 bant aralığında dalgalanıyor. 950-1000 aralığında dalgalanma söz konusu.”

SON FIRSATLAR 

“Buralarda alımlarınızı yapabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda altının ons fiyatında sert yükselişler olabilir.”

1450 TL OLACAK 

“Bu da gram altında 1050, 1200, yıl sonuna kadar 1450'ye kadar yükselmesine sebep olabilir, çünkü karşımızda Fed gerçeği var, gelişmekte olan ülkelerde ataklar görebiliriz."

DOLAR KURU TOPARLANDI 

“Döviz tarafında haftanın ilk işlem günü, şirketlerin döviz satmasıyla sonuçlandı, şimdi biraz daha toparlandı. Yatırımcısı 16-17 lira aralığında dalgalanan bir kuru göz önünde bulundurmalı.”

“Piyasa şartları 16-17 aralığında geniş bant aralığında dalgalanan kur olacak diye düşünüyorum. Temmuz ayında yeni sürpriz kararlar gelebilir, kurda etkiye neden olabilir. Aşağıda 16.35, yukarıda 16.80 seviyesi var.”

Altın ve dolardaki düşüşler sürüyor. BDDK’nın kararı sonrası 1000 liradan 970 liraya kadar düşen gram altın dalgalı seyrine devam ediyor. Dolar kuru ise yükselmeye başladı. Piyasalardaki fiyat dalgalanmalarını değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ‘Gram altın düşer mi, yükselir mi? Gram altın hangi seviyeden alınır?’ sorularını cevapladı. ‘Vatandaşların kafası karışık’ diyen İslam Memiş, önümüzdeki haftalarda Fed’in hamleleri ile altın fiyatlarında sert bir yükseliş beklediğini belirtti. Fed ile beraber gram altının yıl sonuna kadar 1450 lira seviyelerine çıkacağını söyleyen Memiş, alım için en uygun seviyeyi açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!