Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan müjdeyi verdi milyonlarca vatandaş oraya kilitlendi! 9.590 lira detayı zamlarda belirleyici olacak

Erdoğan müjdeyi verdi milyonlarca vatandaş oraya kilitlendi! 9.590 lira detayı zamlarda belirleyici olacak

Ocak 2023'te asgari ücretin belirlenmesi için yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarında kırmızı çizgi olarak belirtilen açlık sınırı rakamı Mart ayında da yükselmeye devam etti. Türk-İş tarafından hazırlanan 'Açlık ve Yoksulluk Sınırı' araştırmasına göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı Mart ayında 9 bin 590 liraya yükselerek asgari ücreti de geride bıraktı. Türk-İş'in araştırmasına göre yoksulluk sınırı ise 31 bin 240 liraya yükseldi.

Ekonomi

23.01.2024, 20:38

Türk-İş tarafından hazırlanan 'Açlık ve Yoksulluk Sınırı' araştırması açlık ve yoksulluk sınırlarının da yükseldiğini gömsterdi.

Gıda enflasyonu aylık yüzde 1,76 artarken açlık ve yoksulluk sınırı artarak asgari ücrette revize ihtiyacı doğurdu. 

Türk-İş tarafından açıklanan 'Açlık ve Yoksulluk Sınırı' araştırmasına göre, başkent Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarındaki artış bir önceki aya göre yüzde 1,76 oranında gerçekleşti. İki aylık değişim yüzde 17,96 tespit edildi. Son on iki ay itibariyle değişim oranı yüzde 94,62 oldu.

Akaryakıtta tabelalar değişti! Araç sahipleri dikkat! Zamlar pompaya yansıdı... Akaryakıtta tabelalar değişti! Araç sahipleri dikkat! Zamlar pompaya yansıdı... Haberi Görüntüle

AÇLIK SINIRI 9 BİN 591 LİRA

Araştırma sonucuna göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı yani açlık 9 bin 591 liraya yükseldi.

Cihat Yaycı, Karadeniz'deki devasa kaynağa dikkat çekti, 3. Dünya Savaşı'nın merkez noktasını açıkladı Cihat Yaycı, Karadeniz'deki devasa kaynağa dikkat çekti, 3. Dünya Savaşı'nın... Haberi Görüntüle

YOKSULLUK SINIR 31 BİN LİRA

Gıda harcaması ile giyim, konut yani kira, elektrik, su, yakıt ile ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı yani yoksulluk sınırı da 31 bin 241 liraya ulaştı. Bekâr bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 12 bin 469 TL olarak kaydedildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading